Světle zelená – barva roku 2017
S

V roce 2017 zvítězila svěží zelená. Aby také ne, když jde o symbol nových začátků, barvu optimismu a jara, tóny, které uklidní i osvěží nejeden outfit či interiér. Barva, kterou již tradičně vyhlašuje institut Pantone, je letos hitem v módě i ve světe designu. Proto se dá víceméně očekávat, jak zářivé budou letošní veletrhy nábytku, interiérového designu či třeba módní přehlídky.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Pokud patříte mezi ty, které zajímají aktuální trendy, pak byste si zelenkavé variace neměli nechat ujít. Jak tedy upravit bydlení a co vyladit do svěžích trendy zelených paprsků?

Dekorace

Nejjednodušší a nejrychlejší možnost, jak dát domovu jinou tvář a podpořit zcela novou barevnou tonalitu, jsou dekorace. Právě dekorace, ozdoby, obrazy nebo sošky mohou naznačit, jaká barevná nálada panuje ve vašem obydlí. Pokud si tedy chcete nejprve soužití s živou zelenou kolorou zkusit, sáhněte právě po dekoracích.

Textil

Co jiného by mohlo být svěže zelené, než právě textil? V minimalistickém bydlení nemusíte a nechcete příliš sázet na dekorace, ale tady úplně stačí začít u textilu. Osvěžte svou postel zářivým zeleným povlečením nebo potěšte pohovku stejně barevnými polštáři a sami posuďte, jak se rozjasní prostor touto výjimečnou barvou.

Nábytek

Projasnit touto šťastnou barvou můžete domov také pestrým nábytkem. Není nutné rovnou prodat starší vybavení a koupit nové, stačí natřít vybraný kus nábytku nebo koupit něco v tónech zelené. I jeden jediný originální kousek prostoupí váš domov zelenou a příjemnou pozitivní energií. Zkuste kombinace s jinými barvami – in je také pastelový nebo zemitý tón, ale i odvážné kontrasty, jež odtajní vaši nápaditost návštěvám.

Výmalba

Jestliže chcete mít nejnovější trendy barvu v prostoru pořádně vidět, můžete vsadit na výmalbu. I jedna jediná zelená stěna udělá z vašeho pokoje království plné harmonie. Se zelenou se budete cítit příjemně – bydlení působí otevřeně, vzdušně a hlavně idylicky. Volte spíše světlejší barvu – pastelovou, limetkovou. A že se vám tentokrát nechce malovat? Nevadí, nabízí se zde také tapetování. Populární jsou tapety s rostlinnými vzory, které například v kombinaci smetanové a zelené propůjčí vašemu domovu něžný přírodní podtón.

Zdravá zeleň

Co ještě můžete mít doma zeleného? Živou zeleň. Ta je naprostý základ, který milujeme snad všichni. Nezapomeňte tedy přidat nějakou rostlinku, nebo ty staré odměňtě novým květináčem. A jakou by měl mít barvu, to vám už asi připomínat nemusíme.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here