Škola v obýváku: Jak si udržet pořádek a systém

0
289
dívka se učí doma

Když děti dělají úkoly kdekoliv v domě, kde uchováváte všechny knihy a pomůcky? Mějte ve věcech pořádek, ať už je studijní zóna vašich dětí kdekoliv. Na domácí výuku se vám určitě naše tipy budou hodit.

Není divu, že děti pro své úkoly využívají čím dál častěji pohodlný gauč nebo rušný kuchyňský ostrůvek, než vyhrazený studijní prostor. Být blíž dění v domácnosti totiž znamená, že vás mohou kdykoliv požádat o pomoc a zároveň si nebudou připadat odstrčení. Bez jasně definovaného prostoru se ale snadno může stát, že knihy, poznámky a školní potřeby se stanou součástí neorganizovaného chaosu. Máme pár nápadů.

Doplňky do jídelny a kuchyně

Jídelní stůl může být skvělým místem pro vytváření velkých projektů. Větší povrch ale svádí k většímu nepořádku. Mrkněte se po možnostech tenkých knihoven a úzkých skříněk s hlubokými zásuvkami, které usnadňují čištění. Když je pak čas večeře, stačí učebnice jednoduše uložit do zásuvky a můžete hodovat.

c15b78e6aaec31ec07ed7eab76608a7ccd074bd3

Vyjmutelné organizátory šuplíků

Pokud je kuchyňský stůl místem, kde vaše děti většinou píší úkoly, zvažte vybavení zásuvek odnímatelnými organizátory šuplíků. Naplňte je domácími úkoly a pomůckami a váš student může podle potřeby kdykoliv organizér zasunout zase zpátky do šuplíku nebo skříňky.

a3e82da632459653d86f2ad0206bfa7e63b5b675

Buďte flexibilní s vozíkem

Pokud nikdy dopředu nevíte, kde se vaše děti budou učit, pořiďte jim vozík na kolečkách, který pro všechny školní potřeby nabídne skvělou flexibilitu. Odjeďte s ním, kamkoliv zrovna budete potřebovat. Můžete jej uschovat do pokoje, komory, ložnice nebo šatny, pokud budete chtít veškeré pomůcky ukrýt před zraky návštěvy.

ce1c190db996cb7e204a03483edbac30fb4fe361

Připevněte batohy na zadní stranu dveří

Kdekoliv vaše děti dělají úkoly, je důležité mít vyhrazené místo pro shromažďování veškerých papírů a materiálů k výuce. Praktickým řešením jsou robustní háčky a koše na zadní straně dveří do haly (případně šatny, pokoje). Batohy můžete zavěsit na horní háčky, spodní můžete využít pro závěsné boxy nebo kapsáře.

29e93c779d3d7374ee0f6354838077eb946e6454

Úložné lavice a taburety

Dalším chytrým tipem při přestavbě kuchyně je přidání sedacího stolu se skrytým úložištěm pro knihy. Úložné prostory přístupné ze strany nebo zepředu jsou praktičtější než sedadlo, které se zvedá – není třeba, aby někdo vstával v případě, že si z lavice budete chtít cokoliv vzít.

lavice

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here