Propojit obývací část s kuchyní: Ano či ne?
P

Renovace obývacího pokoje a kuchyně či jejich zcela nová stavba není záležitostí, kterou byste řešili každý rok nebo dva. Před jejich rekonstrukcí je tedy třeba pečlivě zvážit, zda mezi těmito dvěma místnostmi postavíte či naopak probouráte dělící příčky a vytvoříte tím jednu velkou místnost. Je třeba zvážit mnoho faktorů a my se s vámi teď podíváme na ty, na které byste rozhodně neměli zapomenout.

Kuchyň spojená s obývacím pokojem
Kuchyň spojená s obývacím pokojem

Propojení je in

Ať už tento krok považujete za sebe méně praktický, je tento styl dispozičního řešení stále velmi módním a in. Otevřením kuchyňského koutu směrem do obývací části se hospodyňka či kuchař dostávají do společenského dění, které se odehrává ve zbývajících částech a naopak. Hosté a rodina jsou s osobou starající se o jejich stravu v neustálém kontaktu a nemusejí ustávat v rozhovorech, než se k nim vrátí zpět.

Sjednocení vzhledu

Spojením kuchyně s obývacím pokojem dostáváte najednou mnohem větší prostor, a o to více byste měli věnovat pozornost při jeho zařizování. Oba pokoje by se měly nést ve stejném či alespoň podobném stylu.

Měli byste si tu najít nějaký spojující detail, které by obě místnosti propojil i vzhledově a tím je sjednotil. Při jejich zařizování byste měli dbát například i na takové detaily, jako jsou stejné úchytky na dvířkách u kuchyňské linky a obývací stěny.

Výkonné odsávače

Pokud jste si zvolili toto řešení, nesmíte v žádném případě podcenit kvalitu kuchyňského odsávače pachů. Výkonná digestoř je v tomto případě nutností. Otevřením kuchyně se všechny pachy a páry vznikající během přípravy jídla dostávají samozřejmě i do obývacího pokoje a zůstávají usazeny ve všech jeho textiliích. Při výběru digestoře nezapomeňte pro dostatečný výkon počítat s celkovým prostorem včetně obývací a jídelní části.

I u ostatních spotřebičů byste měli pečlivě zvážit jejich finální výběr. Spotřebiče by neměli být moc hlučné, aby vás nerušily.

Rozdělte místnosti vzhledově

Pokud máte kuchyni s obývacím pokojem propojené, ale rádi byste vytvořili alespoň jejich pomyslné hranice, předělte je nábytkem. Místnosti můžete rozdělit například barovým pultem navazujícím na kuchyňskou linku, který bude sloužit i jako jídelní část. Ve větších místnostech můžete k předělu využít jídelní stůl. Vhodné jsou čtvercové či obdélníkové. Přisunutím jedné jejich části ke stěně právě docílíte oné pomyslné hranice mezi jednotlivými místnostmi.

Využijte sádrokarton

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Místnosti nemusíte mít nutně propojené zdmi až do stropu. Využijte sádrokartonové panely a rozdělte jimi místnost jen do výšky kuchyňské linky. O takto vybudovaný rozdělovací prvek můžete například opřít jídelní stůl a vytvořit tak soukromé místo na vychutnání si dobrého jídla.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here