Pravé kouzlo domácí kanceláře
P

Práce z domova přináší mnoho plusů, přičemž jedním z nich je jedinečná možnost navrhnout si pracovní prostor, který je stejně krásný jako efektivní. Ve své domácnosti můžete popustit uzdu fantazii a vytvořit si pracovní zázemí, kde budete nejen produktivní. Pracujte s radostí!

Práce z domu
Práce z domu

Najděte ten správný prostor

Ne každý z nás má k dispozici nevyužitou místnost, jež může posloužit jako domácí kancelář. Pokud však máte to štěstí, pak není nic jednoduššího, než začít zařizovat pracovnu svých snů. Jestliže mezi takové šťastlivce nepatříte, pak zvažte, ve kterém koutě vašeho domova můžete uvolnit prostor pro home office.

Nehledejte však ledajaké místo. Pro svou práci si vyhraďte klidnou část bytu či domu, kde nebudete rušeni. Může jít o část ložnice, slunné haly nebo obývací zóny. Svůj kout si však nezapomeňte oddělit. Abyste měli soukromí, můžete použít módní paravan nebo dělící knihovnu. Zachováte vzdušnost i denní světlo.

Navažte na interiér

V pracovně budete trávit tolik času, jako ve zbytku domu. Protože jde o vaši domácnost, nebojte se prezentovat domácí pracovnu stejným designem.  Slaďte koncept interiéru vašeho obydlí, můžete si to dovolit. Pokud toužíte po osobitém pracovním zázemí, prostě si ho vytvořte. Výhodou home office je právě možnost určit si vlastní pravidla. Pohrajte si s interiérovým designem a své nápady přeměňte ve skutečnost. Ať už milujete minimalismus nebo retro, vaše pracovna může být dokonalou tečkou vašeho stylu!

Pracovna NELLY
Pracovna NELLY

Myslete na ergonomii

Držte se ergonomických pravidel. Ano, hrátky s designem jsou jedna věc, ale vaše zdraví je rovněž důležité. Buďte odvážní, avšak nábytek vybírejte s rozvahou – kromě vzhledu by měl mít nezbytný přívlastek “ergonomický“. Předejdete nepříjemným bolestem zad a hlavy. Investujte do kvalitního vybavení kanceláře, protože investice do zdraví je zkrátka k nezaplacení. Především stůl a kancelářská židle by měly splňovat minimálně základní ergonomická kritéria.

Dopřejte si dostatek světla

Nepokládejte svůj pracovní stůl do tmavé části vašeho domova. Raději vyhledejte plochu u okna, kde budete mít dostatek přirozeného denního světla. V ideálním případě si dopřejte výhled z okna, budete moci odpočívat od obrazovky počítače, váš zrak to ocení. Nezapomeňte si pořídit kvalitní stolní lampu. Její světlo by mělo být spíše chladné.

Nezapomeňte na úložný prostor

Ne, nemusíte sáhnout po nudných kancelářských komodách či kontejnerech. Raději buďte kreativní a vyberte si masivní knihovnu či atraktivní stojany. Zkrátka a dobře – zařizujte kancelář se stejnou láskou, kterou jste vložili do zařizování vašeho domova. Přejete si snad originální stůl podél celé stěny nebo truhlu, která skryje vše, co potřebujete?

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here