Otevřené úložné prostory – ano nebo ne?
O

Vzdušný interiér a minimalistické bydlení – to jsou dva aspekty, které aktuálně táhnou žebříček moderního bydlení. Pokud se vám tento styl líbí tak jako nám, pak jistě rádi zapomenete na klasické šatní skříně a provětráte i svůj šatník. Organizace věcí jde totiž tak trochu ruku v ruce s minimalistickým bydlením a proto je dnešním tématem otevřený úložný prostor. Troufnete si na něj?

Úložné prostory v pracovně - ilustrační obrázek, zdroj.
Úložné prostory v pracovně – ilustrační obrázek, zdroj.

Klasickým šatním skříním sice ještě ani zdaleka neodzvonilo a stále najdou své příznivce, nicméně velmi populárními se stávají otevřené šatny a úložné díly. Proč tomu tak je? V moderním bydlení si můžeme snadno sami zvolit, jak policové díly a regály rozvrhneme a vytvoříme tak naprosto unikátní prostory. A co víc – dojde tak k příjemnému protřídění všech věcí, které budeme mít přehledně stále na očích.

Každý, kdo má doma dostatek prostor nebo volnou a nevyužitou místnost, může volit velké otevřené úložné prostory. Jednou z jejich mnoha výhod je také nižší cena než u klasických skříní, které navíc zaberou také hodně místa a ne všude se hodí. Úložné systémy jsou skvělé svou variabilitou. Rozvržení nám dovoluje zorganizovat věci na ty, které aktuálně využíváme a ty, které nepotřebujeme. Jedny máme při ruce, druhé umístíme do horních polic. Toto neplatí pouze pro naše oblečení, ale také například nářadí, sportovní výbavu a další. Nejjednodušší se zdá koupit několik boxů, které skryjí naše poklady a budou perfektně ladit s ostatními prvky.

Má tedy otevřený úložný prostor nějaké nevýhody? Ano, ač se zdá, že je to ideální využití prostoru, někde na něj prostě nemusí být dostatek místa. Proto je důležité zvářit rozměrové řešení šatníku. Dalším mínusem je pak to jediné, nač jsme přišli – prach, ale ten nás rozhodně od příjemné organizace a skvělého šatního systému rozhodně neodradí. A co na otevřené úložné prostory říkáte vy?

Možnosti využití:

Sklad

Nevíte si rady s ukládáním všech těch věcí, které vaše domácnost skrývá? Nevadí, v otevřených úložných prostorech si vše zorganizujete pomocí přehledných krabic nebo estetických boxů.

Knihovna

Otevřené policové díly snadno spojí místnost pomocí knih a dekorací. Dřevěné díly proteplí místnost, kovové přidají moderní patinu.

Knihovna v ořechovém dekoru Jitona Merrik
Knihovna v ořechovém dekoru Jitona Merrik

Kuchyň

Víte, jak úžasně vypadá otevřená kuchyně? Ani kuchyňská linka nemusí mít dvířka, můžete ji nechat dýchat a docílit úžasného a vzdušného vzezření.

Pracovna

Mít pracovní stůl s otevřenými policovými díly usnadní orientaci. Vše můžete mít při ruce, což se hodí i těm, kteří využívají home office.

GERMANIA Kancelářský stůl se skříňkou GW-Oslo, šedá/Navarra dub
GERMANIA Kancelářský stůl se skříňkou GW-Oslo, šedá/Navarra dub

Šatník

Šatník s otevřeným prostorem se hodí pro každého milovníka módy. Stejně tak je to ideální tip na ukládání obuvi, kterou často nemáme kam dát.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here