Objevte výhody kuchyně do tvaru písmene L
O

Rozhodování, jaký tvar kuchyňské linky zvolit, se nevyplatí podcenit. Tvar rozhoduje nejen o finálním vzhledu, ale také o tom, jak se vám bude v kuchyni vařit. A vy se určitě nechcete prakticky každý den vztekat. V především menších bytech je nutné využít každičké místečko. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, jaký tvar kuchyně zvolit, objevte výhody tvaru L.

Když není místa nazbyt

Kuchyňská linka sestavená do tvaru písmene L patří při výběru kuchyně do menších prostor k nejčastějším volbám ze zcela logických důvodů. Dokáže nabídnout vše, co běžný člověk potřebuje. Jednu část nejčastěji tvoří pracovní deska na kuchyňskou linku společně s troubou, další pak vytváří místo pro dřez a spotřebiče. Minimálně jeden konec bývá zakončen vysokými skříněmi.
Uspořádání kuchyně do L tvaru je výhodné také v tom, že vytváří prostor pro umístění jídelního stolu nebo kuchyně s ostrůvkem. Ten může v kombinaci s vhodnými židličkami sloužit jako barový pult. Tento moderní prvek oživí vaše bydlení.

Kuchyně do L od MFART.CZ
Kuchyně do L od MFART.CZ

Abyste se nenaběhali

Pokud se rozhodnete pro uspořádání do písmene L, respektujte uspořádání jednotlivých pracovních zón do trojúhelníku. Kuchyňská linka (150 cm nebo 180 cm)  by měla být rozdělena na zóny pro chlazení, mytí a vaření. Mezi těmito zónami nesmí chybět volné místo na odkládání kuchyňského náčiní, skladování některých potravin i samotnou přípravu.

Vzdálenost mezi ledničkou, dřezem a varnou deskou je opravdu zásadní. Příliš velké rozměry a délky ramen písmene L sice mohou na první pohled působit vzdušně, ale zkuste si v takové kuchyni celý den pobíhat. Není to příjemné. Pokud se vzdálenost jednotlivých ramen linky blíží k hranici 3 metrů, je vhodné zapřemýšlet nad jiným uspořádáním. Nabízí se například paralelní. Velmi oblíbené je také uspořádání kuchyně do L tvaru. Pro malé prostory pak kuchyně do I tvaru.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here