Objevte moderní a designové lavice z masivního dřeva
O

Dřevo je zase na vrcholu, poráží plasty i kov a v domácnostech je opět nejžádanějším materiálem. Řeč je o nábytku, oknech, dveřích i dalších bytových doplňcích. Dřevo má prostě své neodolatelné kouzlo přírodního materiálu mnoha barev, struktur a typů. A v podobě masivní lavice mu to opravdu sluší.

Lavice z masivu Wotan
Lavice z masivu Wotan

Že dřevěný nábytek má nejlepší roky za sebou? To možná někoho napadne při pohledu na stůl z překližky či dýhované lepenky. O masivu si to ale nikdo ani po zevrubné prohlídce nábytku myslet jen tak nemůže. Jedná se totiž o nejtradičnější nábytkářský materiál a pokud řemeslník rozumí své práci, každý kus je originál.

Už jste si odvykli? Rychle si zase zvyknete!

Dřevěný nábytek z masivu upoutá pozornost už na první pohled. A co teprve taková lavice, se kterou přijdete do osobního kontaktu! Dřevo má svou strukturu a kresbu, každý kousek nábytku je malé umělecké dílo. Důležité je pochopitelně zejména kvalitní zpracování a dokonalá povrchová úprava. Barvy a laky nahradily v poslední době především speciální oleje a vosky, které umožňují zachovat a ještě zdůraznit přírodní kresbu dřeva. Přitom se dobře čistí a spolehlivě dřevěný nábytek ochrání, což je v případě lavice klíčové.

Deflee stolová lavice MAKASSAR 160-S masiv sheesham LVC15520masivní dřevo - indický palisandr (sheesham), leštěný vosk 160 cm x 45 cm x 35 cm
Deflee stolová lavice MAKASSAR 160-S masiv sheesham LVC15520masivní dřevo – indický palisandr (sheesham), leštěný vosk 160 cm x 45 cm x 35 cm

Dřevo lze kombinovat s ušlechtilými materiály

Nábytek z masivu je skutečně parádní. Sice není tak lehký jako plastové a prefabrikátové výrobky, ale zase je zárukou stability a trvanlivosti. V kombinaci s jiným kontrastním materiálem vynikne charakter dřeva ještě výrazněji, proto se nevyhýbejte ani taktovým moderním sestavám. Se dřevem skvěle kontrastuje například chromovaná ocel, tmavý, matově černý kov, sklo, nerozbitné plexisklo a leštěný kámen. Při vhodném výběru může dřevěný nábytek opticky zesvětlit tmavší místnost, nebo jiné zase dodat na důstojnosti či naopak navodit rodinnou atmosféru dávno zašlých časů.

Příliš tvrdé posezení?

Argumenty o otlačeném pozadí z dřevěného nábytku nelze brát vážně. Správně designovaný dřevěný nábytek totiž naopak podporuje správné sezení, dokonalé držení těla a napomáhá tak svým způsobem našemu zdraví. Navíc není pochopitelně problém, abyste si na dřevěnou lavici natáhli třeba ovčí kožešinu nebo měkký polštářek, když si mermomocí chcete dopřát poddajný podklad.

Deflee zahradní lavice MODULAR masiv akácie, rozkládací ZL37568masivní akáciové dřevo 152 cm-190 cm x 75 cm x 68 cm
Deflee zahradní lavice MODULAR masiv akácie, rozkládací ZL37568masivní akáciové dřevo 152 cm-190 cm x 75 cm x 68 cm

Dřevěná sedací souprava

Kdepak, dřevěné souprava s lavicí vůbec nemusí vypadat jako ze Starého Bělidla. Moderní nábytek a lavice z masivního dřeva mohou být opravdu vhodným doplňkem ultramoderní nebo stroze minimalistické domácnosti. Sadu zkompletujete z nabídky výrobce nebo se na něj obrátíte přímo a zadáte své požadavky. O moc dražší taková zakázková výroba nebude a přitom budete mít nábytek, který bude vyroben přesně na míru a dokonale doplní zařízení bytu. Dřevo má v bydlení prostě své místo a žádným jiným materiálem ho asi nenahradíte.

Z jakého dřeva?

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Pro zhotovování lavic se nejčastěji používá vyzrálé, kvalitní dubové nebo bukové dřevo, které je skutečně velmi pevné a odolné. Pro zajímavou barvu a kresbu je oblíbený také palisandr, světlý nábytek bývá někdy zhotoven i z exotického mangového dřeva. Skříně a stoly se vyrábějí i ze smrkového masivu, stejně jako kancelářský nábytek. Ve výsledku tak nejvíce záleží na vašem rozpočtu a požadavcích. Lavice je skvělým a praktickým tipem, který by u vás doma chybět neměl.

Deflee stolová lavice GENESIS 180-CM masiv dub LVC36408masivní dubové dřevo olejované, ocelová základna 180 cm x 50 cm x 40 cm
Deflee stolová lavice GENESIS 180-CM masiv dub LVC36408masivní dubové dřevo olejované, ocelová základna 180 cm x 50 cm x 40 cm

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here