Moderní ložnice – jak ji zařídit?
M

Nejintimnější a nejosobnější místnost v každé domácnosti. Říká se, že by do ní neměl vstoupit žádný návštěvník. Přesně tak, mluvíme o ložnici. Poradíme vám, jak ji zařídit v moderním stylu. Samozřejmě s ohledem na to, abyste se v ní vždy cítili pohodlně.

shutterstock 774706174

Proč právě moderní ložnice?

Každému se samozřejmě líbí něco jiného a ne vždy je možné vyhovět všem. Následující řádky by však měly zajímat ty, kteří tíhnou k moderním domům. Výhodou takto zařízených místností je často jejich jednoduchost, lehkost nebo vzdušnost. Moderní domy nepřetékají zbytečnými předměty. V mnoha případech si naopak pohrávají s nezaplněným prostorem a dávají svým obyvatelům pocit neohraničenosti.

Jak zařídit moderní ložnici?

Neexistuje žádný „tabulkový recept“ na vybavení moderní ložnice. Ve skutečnosti se můžete setkat s několika moderními styly, z nichž každý je jiný, a přesto má co nabídnout. Nehledě na to, že moderní ložnice se mohou lišit barvami, nábytkem nebo doplňky.

Minimalistický, skandinávský nebo jiný styl?

V ložnici byste se měli především cítit pohodlně vy nebo váš partner. Jen vy sami tak poznáte, který styl je pro vás ten pravý. Ale můžeme vám s výběrem alespoň trochu pomoci.

V současné době jsou velmi oblíbené moderní ložnice ve skandinávském stylu. Převládají v nich bílé barvy, které jsou obvykle doplněny dřevem ve světlých odstínech. A také nábytek na tenkých dřevěných nožkách – například postel, skříň nebo noční stolky – často položené na kobercích.

shutterstock 593768396

Velmi oblíbené jsou také moderní ložnice v minimalistickém stylu. Základem těchto ložnic je pravidlo: při zařizování používat jen to nejnutnější. To znamená, že v minimalistické ložnici bude postel s nočními stolky, šatní skříň (ideálně vestavěná, která šetří místo) – a to je vše. Samozřejmě s rozvahou. Minimalistickou ložnici můžete doplnit měkkými záclonami a závěsy, designovými polštáři nebo lampami podle svého vkusu.

Pokud vás ani jeden z těchto stylů neoslovuje, možná vás více zaujme ložnice v boho stylu nebo provensálská či rustikální ložnice.

Náš tip: Moderní ložnici můžete zařídit například v udržitelném stylu. Bude tak plný přírodních materiálů, které nejen přispívají k vašemu pohodlí, ale také podporují udržitelný přístup k naší planetě.

Jemné nebo výrazné barvy?

Současné trendy v interiérovém designu naznačují, že moderní ložnice by měla být spíše v souladu s jemnými barvami. V současné době jsou nejoblíbenější jemné pastelové barvy, ale chybu neuděláte ani s jemnými krémovými, béžovými, smetanovými, žlutými nebo šedými odstíny. A nestárnoucí a stále moderní bílá je také sázkou na jistotu.

Nezapomeňte: Pokud se však cítíte lépe v prostorách s výraznými barvami, jako je modrá nebo zelená, jděte do toho. I takovou podobu může mít moderní ložnice.

Po kterých materiálech sáhnout?

Mezi nejmodernější interiérové trendy, které se týkají nejen ložnic, patří kombinace masivního dřeva a kovu. Takové prvky se nacházejí například v postelích nebo jiném nábytku vhodném do ložnic. A abychom nezapomněli, velmi oblíbené je dnes také kombinování matných a lesklých povrchů.

shutterstock 560973166 1

Na jaké doplňky a vybavení nezapomenout?

Součástí moderní ložnice by měly být také vhodně zvolené interiérové doplňky, které přispějí k dokonalému spánku. O kousek výše jsme sice psali, že například taková minimalistická ložnice si vystačí jen s tím nejnutnějším, ale klidně do ní můžete umístit i decentní noční nebo stojací lampy. Oceníte je zejména při večerní debatě nebo čtení. Doporučujeme zejména černé, bílé nebo zlaté barevné provedení.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

A nezapomeňte na moderní vybavení. Koneckonců, když moderní ložnice, tak i moderní vybavení. Můžeme zmínit například venkovní žaluzie nebo klimatizaci.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here