Ložnice s vůní moře
L

Pokud se vám líbí uvolněná a harmonická výzdoba přímořského bydlení nebo plážové vily a potřebujete trochu inspirace, abyste mohli přeměnit svou ložnici, pak zde najdete některé skvělé nápady. Nezapomeňte však, že méně je více. Přestože je mořský motiv velmi přitažlivý, neznamená to, že VŠE v místnosti musí odpovídat. Vsaďte jen na pár detailů, které z vaší ložnice vytvoří přímořské sídlo, kde bude radost snít.

1Wall 1Wall fototapeta Mořský svět 315x232 cm
1Wall 1Wall fototapeta Mořský svět 315×232 cm

Postel na pláži

Jako na pláži si můžete připadat ve své posteli. Přehoz a lůžkoviny s pobřežním, plážovým nebo oceánem inspirovaným potiskem jsou jedním z nejjednodušších způsobů, jak ložnici dodat vkusný dotek moře. V dětském pokoji sáhněte po textilu pokrytém pestrobarevnými rybami, mušlemi, oceánskými stvořeními, loděmi nebo mořskými vílami. V hlavní ložnici však udržujte zralý vzhled. Můžete zvolit povlečení zdobené mušlemi, korály, rybami, nicméně spíše decentnějším způsobem. Jestliže patříte mezi ty konzervativnější z nás, pak není nic snazšího, než vsadit na okouzlující modř. Pastelová modrá, petrolejová či tyrkysová budou vaší ložnici rovněž slušet.

Stylový nábytek

Existuje mnoho výrobců nábytku, kteří prodávají stylové kusy, které potěší i ty nejnáročnější z nás. K přímořskému stylu se nejlépe hodí kusový nábytek bílé barvy, ale skvělou volbou je také přírodní dřevo nebo pastelové tóny. Do ložnice patří noční stolky, komody či skříňky, abyste měli dostatek úložného prostoru. Pobřežní patinu by měla mít také postel. Jedním z materiálů, který plážovým sídlům sluší, je také ratan a bambus. Vyberte si však jen jeden typ nábytku, abyste místnost nepřehltili různými styly.

Dřevěné zahradní křeslo RIBBON-GD
Dřevěné zahradní křeslo RIBBON-GD

Oceán polštářů

Přidejte do postele několik polštářků a ložnice získá zcela novou atmosféru během okamžiku. Jakýkoli pobřežní design bude fungovat: kotvy, mořský život, korály nebo mořské řasy, skořápky, čluny, plachty, námořní lano nebo mořští ptáci. Chcete-li udržet sofistikovaný vzhled, kombinujte polštáře s námořním designem s několika pruhovanými polštáři. Polštáře jsou zkrátka nejjednodušší způsob, jak změnit a upravit vyznění místnosti, což platí také pro obývací pokoj.

Osvětlení dělá divy

Nezapomeňte na osvětlení, které patří mezi nezbytné doplňky každé místnosti. Proč nevsadit na mořskou lampu, která dokonale podrthne noční stolky? Osvětlení navržené jako kotva, plachetnice nebo lampička z námořnického lana či kusu korálu? Rozhodně ano! Buďte originální!

Myšlenky na léto

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Posledním bodem, který místnosti dopřeje ten správný finiš, jsou samozřejmě doplňky. Abyste celek sjednotili a osvěžili, vyberte nápadité dekorace. Milovníci umění, vy můžete vybrat díla, na kterých je vyobrazen oceán, velryby nebo oblíbené plachetnice. Ani abstraktním obrazem, který připomíná moře, neuděláte chybu. Přidejte dekoraci z lana či mušlí, několik váz a svícnů či dekorační maják – a usínání nikdy nebylo lepší!

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here