Květináč naruby. Nový domov pro květiny
K

Sledujte cestu od semínka až po hotovou rostlinu. Terraplanter je revoluční květináč, který jen naplníte vodou a pak už jen můžete sledovat celý proces růstu vašich rostlinných miminek.

Užijte si cestu růstu

Čas běží neúprosným tempem a v dnešní době můžeme mít tolik vjemů a tolik činností, že se snadno může stát, že promarníme ty nejobyčejnější věci, ve kterých se skrývá nebývalá krása. Třeba růst rostlin. Nenechte se zmást. Doba, která si žádá soustředění a neustálý posun vpřed, může svádět k tomu, že ty další věci bereme jako samozřejmost. Zastavte se a udělejte si radost něčím, co vás nebude hnát vpřed.

ee2894c8d1acbb6fede88aa27f5252b9 original.gif?ixlib=rb 2.1

Nový domov pro rostliny

Dva nejčastější problémy pro pěstování rostlin je nedostatečná závlaha nebo naopak nadbytečná. Květináč oba případy eliminuje tím, že si rostlina vezme přesně tolik vody, kolik potřebuje. Vy budete mít jediný úkol – plnit nádobu na vodu a nenechat ji nikdy vyschnout.

Květináč bez hlíny

Hlavní myšlenkou bylo vytvoření nového domova pro rostliny. Měl být jednoduchý, minimalistický, samozavlažovací a především nenáročný na údržbu bez použití jakékoliv půdy nebo substrátu. Proto byl navržen revoluční květináč z keramiky, který je dostatečně porézní a hydroskopický, aby mohla voda při závlaze procházet materiálem a umožnila rostlinám růst na povrchu materiálu.

88f793605e32e6ca526e64e0c77feaaa original.gif?ixlib=rb 2.1

Navrženo pro rostliny

Esteticky krásný, ale nikterak složitý kus. Je domovem pro rostliny, vytváří jim ideální prostředí. Co je třeba pro správnou funkčnost dodržet?

  • držte semena na povrchu, dokud nevyklíčí
  • udržujte stálou závlahu pro rostlinky

A jak to funguje?

Květináč simuluje prostředí vodního břehu. Voda je držena v nádobě a pomalu se rozptyluje materiálem buněk na povrchu tak, aby rostlina mohla pít.

Zaujal vás projekt? Podpořit jej můžete tady.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here