Kam se špinavým prádlem? Pomůže stylový koš!
K

Kupí se vám doma špinavé prádlo a vy již nevíte, kam ho umístit? V tom případě je nejvyšší čas porozhlédnout se po stylovém koši na prádlo, který ho uschová do dalšího praní. Tohoto nenápadného pomocníka v domácnosti však není vždy jednoduché vybrat. Důležitou roli hrají nejen jeho rozměry, ale i materiál, ze kterého je vyroben. Pokud si s výběrem nevíte rady, budou se vám následující informace skutečně hodit.

Inspirace koupelna - od studia NEXT - RAKO
Inspirace koupelna – od studia NEXT – RAKO

Jak velký by měl být koš na prádlo?

Vaše rozhodování při výběru ideálního koše na prádlo by mělo začínat u objemu koše. Je zcela pochopitelné, že jednotlivci bude stačit menší koš než domácnosti, ve které žije početná rodina. Rozměry by zároveň měly vyhovovat prostoru, kam chcete koš umístit. Čím lépe zapadne koš do nějakého výklenku v koupelně, tím méně bude překážet. Počítejte s tím, že koš by zároveň neměl být až zbytečně velký.

Taška na prádlo, WASH IT - koš XL8719202007046
Taška na prádlo, WASH IT – koš XL8719202007046

Vysvětlení je jednoduché. Až moc velký koš vás nenutí k tomu, abyste prali v pravidelných intervalech. Pokud tedy nechcete jednoho dne před šatní skříní zjistit, že nemáte co na sebe, zvolte středně velký koš. Vždy je vhodné zamyslet se nad tím, kolik špinavého prádla za týden vyprodukujete. Do malého prostoru se hodí spíše vysoké koše.

Materiál musí být praktický

Na trhu je k dispozici mnoho košů na prádlo v různých materiálech, nicméně ne všechny koše jsou zároveň praktické. Ideální volbou je koš, který garantuje správnou cirkulaci vzduchu. V uzavřeném koši s prádlem zbytečně vzniká zápach a pokud máte ve zvyku do koše házet i mírně vlhké oblečení, bude v uzavřeném koši bez přísunu čerstvého vzduchu trpět. Vlhkost prádla nedělá dobře košům z přírodních materiálů, které mohou začít velmi brzy plesnivět.

Möve Koš na prádlo BUTTERFLY menší šedý
Möve Koš na prádlo BUTTERFLY menší šedý

Materiál by měl být zároveň dostatečně pevný, lehký a omyvatelný. Zajímavou volbou jsou tak pletené koše s odklápěcím víkem, které v sobě mají otvory pro přísun vzduchu, ale zároveň drží stálý tvar. Nízká hmotnost je zase důležitá kvůli přenášení. Ne vždy je totiž možné a praktické umístit koš přímo vedle pračky. Koš by měl kvůli přenášení také vybaven madly.

Koš na prádlo NORWAY
Koš na prádlo NORWAY

Koš, který vám šetří čas

Některé koše na prádlo jsou rozděleny na přihrádky. To znatelně šetří čas, protože se nemusíte při každém praní prohrabovat hromadou špinavého prádla. Členy rodiny tak stačí naučit, že jedna přihrádka je na bílé prádlo, další na barevné a poslední například na ponožky a spodní prádlo. Třídění prádla je s takovými koši hračka.

Koš na špinavé prádlo TRIO GREY - aż 130 l, WENKO4008838806883
Koš na špinavé prádlo TRIO GREY – aż 130 l, WENKO4008838806883

Funkční vzhled a řešení koše je důležité

Koš na prádlo by měl také odpovídat vzhledu místnosti, kde je umístěn. Jeho úkolem je působit nenápadně a nestrhávat na sebe zbytečně pozornost. Vybírejte tedy takový design, který zapadne mezi další vybavení. Zajímavým řešením pro rodiny s malými dětmi jsou také velké koše, které mohou fungovat jako přebalovací či odkládací pult. Jakmile si takový koš pořídíte, nebudete věřit, jak jste bez něj mohli tak dlouho fungovat. Výběr koše na špinavé prádlo rozhodně nepodceňujte. Když nakoupíte správně, bude vám dlouho a spolehlivě sloužit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here