Jak uspat miminko
J

Spánek je pro kojence a děti nezbytný. Pomáhá jim růst, vyvíjet se a učit se. Dostatečné množství zdravého spánku jim zajistí potřebný odpočinek a dodá energii na zbytek dne. Váš drobeček bude spokojenější a veselejší. 

Správná večerní rutina

Správný režim před spaním pomůže se zklidněním dítěte. Díky tomu bude méně pravděpodobné, že se bude bránit spánku. Může také usnadnit usínání vám, zejména pokud vaše dítě ještě kojíte.

Dobrým začátkem je koupel nebo sprcha. Pokud máte čas, dopřejte miminku po koupeli masáž. Oblékání dítěte do teplého pyžama mu pomůže cítit se před spaním útulně a bezpečně. Ujistěte se, že teplota v místnosti je pro něj příjemná – ani příliš chladná, ani horká, ale někde mezi.

shutterstock 572817376

Pokud je vaše dítě před spaním dlouho vzhůru, snažte se ho nepovzbuzovat hračkami nebo hrami – jen ho to ještě více vyburcuje. 

Metody uspání

Existuje mnoho metod, jak vaše děťátko uložit do říše snů, ale zde je pár nejoblíbenějších.

Houpání

Jedná se o jednu z nejstarších metod uspávání dětí. Je také velmi účinná, pokud se provádí správně. Jemné houpání v houpacím křesle může pomoci ukolébat vaše dítě do spánku tím, že vytváří rytmický houpavý pohyb, který napodobuje pobyt v děloze. Houpání před spaním pomáhá uklidnit dítě. Pro větší pohodlí můžete v tomto období zkusit dítě také zavinout nebo mu dát dudlík.

shutterstock 1978523240

Kojení

Bylo prokázáno, že kojení je pro děti vynikajícím způsobem, jak usnout – zejména pokud jsou mladší než šest měsíců a stále spoléhají na mateřské mléko jako na primární zdroj.

Ukolébání hudbou nebo bílým šumem

To funguje nejlépe u dětí, které jsou již zvyklé usínat s určitým zvukem. Pokud vaše dítě ještě nemá rutinu před spaním, můžete tuto metodu použít hned.

shutterstock 1307894485

Důležitost správné matrace

Matrace pro miminko nesmí být měkká. Sáhněte raději po tvrdší matraci s označením minimálně 3. Tyto číselné hodnoty označují tuhost matrací. Můžete se s nimi potkat při výběru dětských matrací různých velikostí i matrací pro dospělé. Tělíčko miminka vyžaduje dostatečnou podporu z důvodu neustálého růstu a vývoje páteře dítěte. Pro první měsíce života kojence je obvykle nejvhodnější středně tvrdá matrace; jakmile je dítě starší, můžete postupně přidávat více měkkosti.

shutterstock 2226614503

Při výběru matrace pro miminko zvažte velikost.  Vyberte takovou, která se přesně vejde do postýlky. Mezi stranami matrace a stěnami postýlky nesmí být žádný prostor, aby si tam miminko nezaklínilo ručičku nebo nožičku. 

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here