Jak si zařídit předsíň
J

Přiznejme si, že předsíň, kterou my i naši hosté uvidíme jako první místnost našeho bytu, trochu předurčuje pohled na zbytek našeho domova. Pokud je vaše vstupní hala plná bot, o které zakopáváte, nebo nahromaděných bund, které nemáte kam pověsit, je nejvyšší čas na její rekonstrukci. Nechte se provést možnostmi dnešního trhu a uvidíte, jak takovou předsíň funkčně a stylově zařídit.

Stylová vstupní hala
Stylová vstupní hala

Všechno ve stejném stylu

Naprosto nepostradatelným kouskem nábytku v předsíni je samozřejmě botník a předsíňová stěna. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv z následujících kousků, měly by být jednotlivé kusy nábytku minimálně ve stejném stylu. Nebo ještě lépe od jednoho výrobce. Z estetického hlediska bude místnost vypadat lépe.

 

U botníku na velikosti záleží

Ano, je podstatné, kolik párů bot se vám do botníku vejde. Ale mnohem důležitější bude, zda se vám botník do předsíně vejde. Nepodceňte měření této místnosti a rozhodně nikdy nekupujte botník bez znalostí potřebných rozměrů. Důkladně změřte předsíň, abyste věděli, jakou maximální výšku, hloubku a šířku může botník mít.  

Pokud máte opravdu malou předsíň, nejvhodnější variantou je botník s výklopnými zásuvkami. Ten ušetří hromadu prostoru a zároveň jsou vaše boty schované. Může sloužit také jako komoda, na kterou můžete odkládat nezbytnosti v podobě klíčů nebo rukavic. Máte-li raději klasické botníky s otevřenými policemi, musíte počítat s tím, že vám zaberou více prostoru. Mají však tu výhodu, že botám poskytují dostatečné odvětrávání.

Lavice / Botník LAVIA II 3
Lavice / Botník LAVIA II 3

Pokud máte malé děti, kterým stále pomáháte nazouvat se do jejich botiček, můžete také zvolit botník s čalouněním. To poslouží jako praktická lavička. Tyto botníky jsou navíc o něco vyšší než klasické. Můžete tu proto uložit vysoké boty, jakými jsou holínky a kozačky, které se například do výklopných zásuvek nevejdou.

 

Předsíňová stěna

U výběru předsíňové stěny je nejdůležitějším faktorem velikost jejího úložného prostoru. Potřebujete dostatek místa na vaše kabáty a bundy. Neměly by ale chybět ani věšáky nebo poličky, kam můžete odložit kabelku nebo klíče. Dámy jistě ocení, pokud má taková stěna vestavěné zrcadlo nebo šuplíky na odložení doplňků. Neocenitelnou předností také bývá sedák pro pohodlnější obouvání.

 

Máte-li větší předsíň, nebojte se investovat do skříní vyrobených na míru. Můžou vám sloužit nejen k odkládání právě nošených bund a doplňků, ale můžete sem uskladnit sezónní nenošené oblečení, které by vám jinak zabíralo místo ve vašich šatních skříní.

Před koupí předsíňové stěny měřte stejně pečlivě jako v případě botníku. Po jejím umístění do místnosti musíte mít stále dost prostoru, abyste kolem ní pohodlně prošli i s nákupem, nebo se bez problému celí prohlédli v zrcadle.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here