Jak na levné povrchové úpravy bydlení
J

Je nesmyslné pouštět se každý rok do nové rekonstrukce bytů. Přesto se nám ale můžou některé části interiérů časem okoukat nebo bychom je zkrátka rádi změnili. Naštěstí existují možnosti, které nám dovolí udělat některé povrchové úpravy bytu tak, abychom oživili jeho vzhled a přitom neutratili hodně peněz. Představíme vám několik jednoduchých a levných způsobů, jak v bytě vykouzlit architektonické prvky.

Nový nátěr schodů může interiér značně vylepšit
Nový nátěr schodů může interiér značně vylepšit

Stěnové lišty

Pokud chcete svůj domov obohatit na vzhledu a dodat mu trochu viktoriánského stylu, využijte dekorativní stěnové lišty. Tyto lišty a panely jsou dostupné v mnoha různých tvarech a provedeních. Je jen na vaší fantasii, zda jimi vytvoříte neobyčejný obývací pokoj, elegantní halu nebo luxusní ložnici. Lišty přiděláte jak na stěny, tak jimi můžete vyzdobit strop. Tento drobný zásah do interiéru vás rozhodně nezruinuje, neboť lišty se dají koupit už za pár desítek korun za metr.

Obložte si strop

Strop bývá většinou tou nejopomíjenější částí ve většině domácností. Stejně tak, jak můžete vyzdobit stěny pomocí jednotlivých lišt, lze vylepšit vzhled pokoje pomocí stropních kazet. Instalace je velmi jednoduchá, pouze jednotlivé kazety nalepíte těsně vedle sebe po celé ploše stropu. Výhodou kazet spočívá v jejich tepelné izolaci.

Nejprodávanější barvou obložení je samozřejmě bílá. Pokud však chcete trochu experimentovat a nevybrali jste si z prodávaných barev, můžete je stejně jak stěnové lišty jednoduše přetřít vaší oblíbenou barvou. Cena tohoto vylepšení není závratná, i když tady záleží na zvoleném dekoru a materiálu. Cena za jednu kazetu začíná od padesáti korun.

Trámy jak z roubenky

Také jste vždy toužili po masivních dřevěných trámech, které by zútulnili váš interiér? Dneska už to není žádný problém. Předestíráme, že tato úprava domova už není pouze za pár drobných jako v případě stěnových lišt a panelů, ale v žádném případě se nepřibližuje k cenám za opravdové dřevěné trámy.

Říkáte si, o jakých vylepšeních to mluvíme? Řeč je o falešných trámech neboli umělých trámech s imitací dřeva. Tyto trámy jsou vyráběny z polyuretanu a jsou duté. Díky tomu je jejich řezání a instalace velmi jednoduchá. Lze je na míru nařezat pouhou pilkou na dřevo nebo nožem. Pořiďte si domů imitace trámů a vytvořte si tak stylové a originální bydlení.

Proměňte své schody

Schody bývají první věc, na kterou po příchodu ve vícepatrových domech narazíte. Začněte proměnu interiéru právě u nich. Namontujte nové dřevěné zábradlí, přetřete schody na jinou barvu. Vyměňte běhouny na schodech, pokud jste tam dosud žádné neměli. Pořiďte si nové originální koberečky, ale hrajte si při tom se zvoleným materiálem. Proměňte tak svou halu na něco výjimečného.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here