Jak na home office? Pracujte i z domova efektivně
J

V některých oborech je možnost občasně pracovat z domova samozřejmostí. S rostoucí popularitou home office se však čím dál tím větší množství lidí setkává s jedním problémem. Práce v domácím prostředí klade velké nároky na schopnost soustředit se. Je složité odvádět 100% výkon, když nemáte dostatek pohodlí. Právě to je ten důvod, proč si vzít k srdci následující rady.

Pracovna Alivar
Pracovna AlivarPracovna Alivar

Domácí pracovna je výhra

Nevyužitá místnost se může velmi snadno proměnit ve vaše kreativní útočiště a pracovnu, kam budete chodit hledat klid od ruchu domácnosti. Místnost pro pracovnu by měla mít okno kvůli dennímu světlu a zamykatelné dveře pro případy, kdy doopravdy nechcete být rušení.
Velmi dobrým tipem je na dveře umístit cedulku a dát tak ostatním členům rodiny najevo, kdy mohou vstoupit a kdy naopak mají vstup zakázán. Zapomeňte na strohé cedulky. K dispozici jsou designové cedulky na dveře s vtipnými nápisy a ilustracemi. Mnohem lépe zapadnou do interiéru a na případné hosty nepůsobí tak chladně.

Místnost, kde budete pracovat, by měla být dostatečně inspirativní. Neváhejte plně využít toho, že jste u sebe doma. Ideální ozdobou na zeď domácí pracovny jsou například motivační plakáty, které vám vždy připomenou vaše cíle.

Kam umístit stůl?

Bohužel ne každý má k dispozici nevyužitou místnost. Při přemýšlení nad tím, kam umístit pracovní stůl, je tak nezřídka nutné přizpůsobit se zbývajícímu prostoru. Rozhodně zapomeňte na to, že stůl nepotřebujete. Vždyť právě ten hraje zásadní roli v tom, jak pohodlně se vám bude pracovat.

Je-li to možné, vyhněte se umístění do ložnice či kuchyně. První zmíněná místnost by měla sloužit čistě pro odpočinek a v druhý bývá zpravidla dost rušno. Musíte najít místo, kam se pohodlně vejde stůl s židlí, ale zároveň bude klidné. Ve snadnějším umístění vám pomůže vhodný výběr stolu. Někteří lidé nepotřebují pro práci velkou pracovní plochu, další se zase obejdou bez zásuvek. Vždy záleží na vašich osobních preferencích, a proto si předem rozmyslete, co vše pro práci z domova potřebujete.

Klíčovou roli hraje i židle. Zapomeňte na to, že si přes den půjčíte nějakou z kuchyně. Na židli budete trávit několik hodin. Špatné sezení vás bude nejen rušit od práce, ale zároveň bude mít negativní vliv na vaše zdraví. Pro dlouhodobé sezení si vyberte židli, u které lze nastavit nejen výšku, ale i její jednotlivé části od opěradla po loketní opěrky.

Kancelářská židle Franklin
Kancelářská židle Franklin

Buďte efektivní při práci z domova

Home office rozhodně není dovolená. Správné umístění stolu s židlí je základem toho, že dokážete být i mimo kancelář efektivní. Vše ostatní je o disciplíně. Neváhejte si nastavit přesnou pracovní dobu, udržujte v domácí pracovně pořádek a dávejte si pauzy stejně, jako byste byli zrovna v běžné práci. Jakmile toto zvládnete, užijete si výhody práce z domova naplno.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here