I atypický interiér může mít styl! Jak na to?
I

Čeká vás zařizování atypického interiéru a již nyní máte obavy z toho, že v běžné nabídce nábytku a bytových doplňků nenajdete nic vhodného? V tom případě je zde pro vás několik rad, které vám pomohou najít ten správný styl.

Vsaďte na nábytek na míru

Specifické dispozice vašeho bydlení mohou být zásadní překážkou pro umístění běžného nábytku. Problémy se často vyskytují především v kuchyni, která se musí vměstnat na menší prostor. Řešením je nábytek na míru. Je pochopitelné, že pořizovací náklady jsou zpravidla vyšší, nicméně nemusíte dělat žádné ústupky. Se zkušeným truhlářem můžete přijít na další vylepšení a nad finálním vzhledem máte maximální kontrolu.

Nábytek na míru také může hrát roli ústředního motivu, podle kterého přizpůsobíte zbývající vybavení a další detaily v interiéru. Výsledkem bude jednotný a hlavně nezaměnitelný styl. V případě menších prostor by mělo být cílem využít každičké místečko. Neváhejte zaplnit kulaté výklenky a nepravidelné rohy.

Nábytek na míru - realizace bytu ve Vršovicích od KP Interiors
Nábytek na míru – realizace bytu ve Vršovicích od KP Interiors

Hledejte alternativy

Bohužel někdy ani přes veškerou snahu nelze prostor upravit tak, aby se do něj hodilo standardní řešení. Skvělým příkladem je umístění velké televize tam, kde musí být jiný nábytek. V takových případech je nutné hledat alternativy. Televizor tak můžete nahradit projektorem a stahovacím plátnem. Získáte velký a kvalitní obraz i bez televize.

Náhradní řešení je nutné nezřídka hledat také u podkrovních bytů. Zkosené stěny pokojů volají po již zmíněném nábytku na míru. Pokud jsou v podkroví vidět trámy, zapřemýšlejte nad tím, jak jich využít. Mohou sloužit například pro umístění věšáku na oblečení. Chytrým řešením získáte volný prostor navíc.

Existuje místo ve vašem bydlení, kde není možné otevřít běžné dveře? Vsaďte na posuvné dveře, které zajíždí do stavebního pouzdra. Opět získáte prostor. Dveře lze navíc pořídit v různých materiálech a designech. Při správném výběru opět zapracujete na stylu vašeho bydlení.

Čítárna ve tvaru polokoule od JiMaRa
Čítárna ve tvaru polokoule od JiMaRa

Hlavně se nevzdávat

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Byla by obrovská škoda, kdybyste kvůli specifické dispozice vašeho bydlení již předem házeli flintu do žita. Váš domov si zaslouží styl, který bude v tomto případě možná složité vyladit, ale nic není nemožné. Nábytek na míru a praktické alternativy dokáží zázraky dokonce i tam, kde by to nikdo nečekal.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here