Hrajte si na zahradě pokaždé jinak
H

Léto je pořád v plném proudu, a když zrovna neprší, stojí za to strávit co nejvíce času na zahradě. Aby dětem vyhládlo nebo večer pokojně spali, zahrajte si s nimi hry, které se hodí na zahradu. Kromě dětí pak zabaví i vás a vaše přátele, protože kdo si hraje, nikdy nezlobí. Nespornou výhodou venkovních her je také to, že blahodárně působí na naše tělo.

photo 1490065498760 2828fc7f8180 e1565451125836

Míče, balóny i kopačák pro sportovní zápolení

Není žádnou novinkou, že pohyb je pro lidské tělo velmi důležitý. U dětí to pak platí dvojnásob, aby docházelo ke správnému rozvoji hrubé motoriky a koordinaci. Kromě toho hry s míčem zlepšují i postřeh. Ten lze cvičit díky obyčejnému házení a chytání klasickým míčem, ale i při fotbalu nebo volejbalu. Společné míčové hry navíc podmiňují sociální interakci a učí děti nejen motivaci k vítězství, ale také smíření se s prohrou. Na zahradu si tak můžete pořídit třeba celý basketbalový set. U toho snadno nastavíte požadovanou výšku koše a pokud nesestavíte celá družstva, věnujte se jen střelbě na koš. Pokud chcete vytrénovat nadějného fotbalistu, pak jsou samozřejmostí fotbalové brány. Kromě těch klasických můžete sáhnout po dětské fotbalové bráně, která bude malému človíčkovi sedět tak akorát.

TIP: Nezapomeňte si pořídit i hustilku míčů. Po čase se totiž vzduch v každém míči zredukuje, ale neznamená to, že potřebujete nový. Stačí ho jen přifouknout.

soccer 72932 1280 e1565451347306

Poklidné házení pro jednoho i více členů rodiny

Pokud nepatříte zrovna mezi ty, kteří se chtějí utkávat ve sportovních soubojích, pořiďte si frisbee. To kromě vás může zabavit dokonce i vašeho pejska. Při výběru frisbee nemusíte volit profesionální kousky, ale postačí ty levnější. Musí být však z odolného plastu, aby hračka ustála i tvrdý náraz. Materiál však musí být i pružný, aby vás při chycení nepřekvapil svou tvrdostí a nedošlo k úrazu. A také volte výraznou barvu. Tmavě zelené frisbee byste při házení v trávě mohli lehce ztratit. Pokud byste však nechtěli s padajícím šerem přestat hrát, LED frisbee bude pro vás to pravé. V případě, že chcete zabavit dítě samotné, nebo jen hledáte něco neotřelého. vsaďte na bumerang. Naučit se s ním zacházet možná potrvá nějakou chvíli, ale výsledek bude stát za to. Je skutečně pravdou, že se bumerangy vrací. Záleží jen na správné technice a také povětrnostních podmínkách.

Zábava dospělých, která nadchne i děti

Pokud si čas od času zajdete s přáteli zahrát bowling a rádi byste předali své techniky i těm nejmenším, můžete. Je jasné, že malé dítě neunese bowlingovou kouli, to ale neznamená, že nemůže začít trénovat už v raném věku. Existují totiž kuželky pro děti, které je rozhodně nadchnout.  Pro ty nejmenší jsou k dostání kuželky z plastu. Ty jsou velmi lehké, takže pro jejich shození stačí jen malá síla. O něco těžší pak budou dřevěné kuželky. I u těch ale platí, že je koule (nebo spíše míček) značně lehká a dostatečně malá na to, aby odpovídala dětské dlani. Sety se pak vyrábí v zářivých barvách, s motivy zvířátek, ale i svítící, které prostě žádné dítko nenechá bez povšimnutí.

Aktivity pro každý věk

Na rodinné sešlosti se skvěle hodí hraní kroketu. Nikdo totiž nebude běhat kolem stolu s nádobím, zakopávat o schody nebo tahat neustále čtyřnohé mazlíčky za ocas. Kroket je klidná hra, která prověří vaši mušku a dětem opět pomůže s rozvojem motoriky i soustředěním. Dětský kroket seženete ve variantách pro čtyři i šest hráčů s různými typy příslušenství od ochranného vaku po vozíček. Podobným typem hry, která pozitivně rozvíjí trpělivost, je také minigolf nebo pétanque. Navíc je výhodou těchto sportovních aktivit i to, že si náčiní můžete vzít se sebou kamkoli si usmyslíte. Je skladné a malé, takže ho uvezete i na dovolenou k moři nebo jen na prázdniny k babičce.

photo 1499388754077 0db2db2b39c3 e1565451557199

Klasika, která má mnoho podob

Pokud nebydlíte vyloženě na větrné hůrce, kde neustále fouká, nesmíte opomenout raketové sporty. Respektive pohybové aktivity, které vyžadují jako náčiní různé druhy raket. Pro ty nejmenší můžete zvolit sadu na soft tenis nebo plážový tenis. Měkký míček a lehké rakety unese každé mrně. Pokud chcete jít ještě dál, pořiďte si badmintonovou sadu. Ta by měla kromě raket a míčků obsahovat také síť, přes kterou budete hrát. Nejen pro letní měsíce, ale i na zimu, kdy máte třeba místo v garáži, je zase jako dělaný ping-pong. Ping-pongový stůl bývá většinou skládací, takže ho můžete opřít o stěnu, aby nepřekážel a rozložit ho tehdy, když budete chtít hrát. Pro nadšence tenisu je pak jasné, že budou potřebovat rakety tenisové. Tak či onak, raketové sporty jsou oblíbené i proto, že je v zimě můžete hrát v kryté hale a v létě u sebe na zahradě. Stačí vám přitom jen pár věcí. Navíc u dětí kromě všech zdravotních benefitů, které pohyb přináší, procvičují i předvídání toho, co se bude dít a uzpůsobení vlastních reakcí. Variantou pro dospívající ratolesti pak může být i baseball.

Acra Soft tenis - sada
Acra Soft tenis – sada

Je jasné, že čas na zahradě lze trávit desítky způsobů a totéž platí i pro hry. Ve všech případech je také potřebné dbát na bezpečí, aby nikdo nepřišel k úrazu. U děti platí zvýšená opatrnost dvojnásob, protože ještě mnohdy neumí odhadnout situaci. Nemusíte se však bát, že by je odřená kolena poznamenala na celý život. Děti si sportovní hry užijí a společně vás tak čekají vzpomínky, na které se zkrátka nezapomíná. Takže sportu zdar!

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here