Do finále o prestižní celorepublikový titul Stavba roku 2020 poprvé v historii poslala porota 24 staveb

0

Poprvé v historii celorepublikové soutěžní přehlídky Stavba roku porota udělila zcela výjimečně hned 24 nominací na titul. Vypisovateli 28. ročníku tradiční prestižní soutěžní přehlídky jsou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je také organizátorem a zakladatelem celé soutěže, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR. 

Rekordních 24 nominací na titul Stavba roku 2020 bylo zveřejněno na slavnostním nominačním večeru v pondělí 10. září 2020 mezi exponáty Dopravní haly Národního technického muzea v Praze, který organizovala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství ve spolupráci s dalšími vypisovateli. Zároveň zde byly vyhlášeny a předány 3 nominace na titul Zahraniční stavba roku 2020. 

Mezi hosty večera přišel také ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, který tak symbolicky podpořil nejen soutěžní přehlídku, ale celý sektor stavebnictví v době plné mimořádných opatření. Slavnostního vyhlášení a předávání cen se účastnili tradičně prezidenti a předsedové jednotlivých vypisovatelů a řada dalších významných osobností z veřejného, i soukromého sektoru, odborných institucí, stavebních společností, investorů a také architektů a inženýrů. Večer moderovala velmi osobitým a fascinujícím způsobem Berenika Kohoutová.

Odborná porota složená ze zástupců vypisovatelů z řad architektů a inženýrů hodnotila letos v novém složení: Ing. arch. Akad. arch. Jan Vrana předseda poroty, Ing. arch. Martina Hovořáková (Nadace ABF),  Ing. Renata Zdařilová Ph.D. (ČKAIT), doc. Ing. Jan Pašek Ph.D. (SPS ČR) a Ing. Ladislav Vaněk (MPO ČR). Porota navštívila postupně v rámci hodnocení všech 84 přihlášených staveb. Za Sbor expertů navštívil většinu staveb spolu s porotou i prof. Ing. arch. Zděněk Jiran. Na cestě porotu doprovázel a všechny stavby zdokumentoval do unikátního dokumentu filmový štáb.

Slavnostní udílení titulů a zvláštních cen se uskuteční na slavnostním galavečeru ve čtvrtek 15. října 2020 tradičně v Betlémské kapli v Praze.

Přihlášené i oceněné představí i v letošním roce celá řada putovních výstav Stavby roku 2020. Výstavy přináší každoročně jedinečnou možnost seznámit se nejen s nominovanými, ale i s dalšími přihlášenými stavbami soutěžní přehlídky Stavby roku 2020. Veřejnost má možnost seznámit se s přehlídkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího co se v jednotlivých regionech ve stavebnictví a architektuře aktuálně děje, včetně ochutnávky z práce našich firem za hranicemi České republiky. 

Praha – Letňany, 20. – 26. září 2020 – na veletrhu FOR ARCH

Praha – Letňany, 1. – 4. října 2020 – na veletrhu FOR INTERIOR

Praha, 8. října 2020 – v rámci tradiční Podzimní konference AUÚP v Praze

Praha, Betlémská kaple, dne 15. října 2020 v rámci galavečera Stavba roku 2020

Olomouc, 5. – 7. listopadu 2020 – tradiční veletrh STAVOTECH

Praha, Galerie ABF, od 1. 12. 2020 do 31. 1. 2021 – kompletní výstava, doplněná o udělené tituly a zvláštní ceny; součástí této výstavy je také unikátní filmový dokument všech přihlášených staveb;

Bratislava, Slovensko, tradiční výstava na veletrhu CONECO 2021; 

Plasy, NTM, Centrum stavitelského dědictví, od 1. dubna 2021 – zahájení jarní sezony 2021 do 31. července 2021

Další výstavy se pro Vás aktuálně připravují v jednotlivých regionech v celé ČR.

Všechny informace o aktuálních i dalších chystaných výstavách najdete na webu Stavby roku a na novém facebooku StavbaRoku.cz.

Předchozí článekNejpraktičtější víko láhve, jaké kdy bylo vyrobeno
Další článekJak zařídit malý byt v 5 krocích! Víme, jaký nábytek vybrat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno