Bydlete v souladu s HYGGE
B

Víte, že jsou to Dánové, kdo patří mezi nejšťastnější národy na světě? Právě od nich pochází životní styl, který symbolizuje lásku, přátelství, radost a přítomný okamžik. Vychutnat si každou sekundu bytí při jakékoliv činnosti, to je to, oč tu běží. Filosofii HYGGE si nejen snadno zamilujete, ale okamžitě jí propadnete a my vám ukážeme, jak ji dostat také do svého domova.

Interier v HYGGE stylu
Interier v HYGGE stylu

Co je HYGGE?

Jak se cítíte, když jste šťastní díky maličkosti? Představte si, že se můžete naučit být dokonale happy při jakékoliv denní hodině v jakékoliv situaci. Zní to lákavě? Jde právě o hygge. Hygge znamená hledat štěstí v přítomném okamžiku, v naprosto banálních chvilkách. Zjednodušeně znamená hygge něco jako cítit se příjemně po celý čas – jde o to zpříjemnit si každou denní dobu a najít radost také například při práci. V souladu s hygge se dá žít, pracovat i bydlet. Celé je to o tom, že trávíte čas s lidmii které máte rádi, věcmi, co vám dělají radost a tak trochu se vlastně rozmazlujete. Pro někoho je hygge svíčka, pro druhého kniha a sklenka vína, pro dalšího třeba milý oběd s rodinou. Tak či onak je hygge neskutečně milé a volba štěstí je zcela jistá.

Jak začít?

Jestliže chcete začít s tímto pozitivním slůvkem a zařadíte ho do svého všedního života, věřte, že vaše dny naráz budou nevšedními. Nejjednodušší start je u vás doma – tam, kde se většinou cítíme dobře a kde trávíme volný čas. Jak své obydlí zhyggovat? Prostě se obklopte věcmi, které jsou vám opravdu příjemné, působí na vás hřejivě a udělají z vašeho bytu či domu útulné místo, kde budete šťastni. Zahrňte do interiéru měkká světla, teplé plédy, polštářky, přírodní materiály i svíčky nebo aromaterapii. Nebojte se ani umění nebo rostlin. Přestavte své obydlí tak, aby vám dělalo radost pobývat v každé místnosti.

Utvořte si útulné místo
Utvořte si útulné místo

Nezapomínejte na kontakt

K hygge patří komunikace a kontakt s blízkými. Obklopujte se těmi, které máte rádi, více. Uvidíte, jak se vám tato pozitivní energie vrátí. Pozvěte své milé přátele do svého domova a na oplátku zase navštivte známé. Choďte na kávy a do společnosti a užívejte si přítomnost lidí, které milujete. Hygge totiž znamená také brát a dávat lásku.

Chvilka pro sebe

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Zdravá sebeláska není na škodu. V rámci hygge si svůj domov můžete užít – někdy i sami. Dělejte si pravidelně chvilky pro sebe – pečujte o sebe, užijte si atmosféru svého domova, uvařte si vynikající večeři, kupte si nové knihy. Taková romantika při svíčkách není vždy určena pro dva – klidně si připravte dokonalý večer sami pro sebe. Jednou za čas to rozhodně neuškodí – udělejte z toho zvyk a nakažte své známé. Uvidíte, jak vypnete a odpočinete si od shonu dnešní doby. A o tom hygge je – užívat si veškerý čas pomalu, s láskou a naplno a nenechat si utéct žádný okamžik – protože každý může být kouzelný.

Užijte si atmosféru svého domova
Užijte si atmosféru svého domova

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here