6 tipů, jak dostat přírodu do interiéru
6

Ať už je to vůně borovic, zvuk lámající se vlny nebo ten pocit, když se procházíte bosí v orosené trávě, příroda má jedinečnou sílu uklidnit a osvěžit naši mysl. V Japonsku je známá praxe lesní koupele – opět se připojují k přírodě tím, že tráví volný čas v lese, což je dokonce součástí národního zdravotního programu. Zatímco neexistuje žádná náhrada za skutečný hluboký nádech a výdech venku na čerstvém vzduchu uprostřed přírody, některé z jejích výhod můžeme vnést domů tak, že pár jejích doteků přidáme do interiéru. Zde jsou způsoby, jak oživit vaše smysly, odlehčit mysli a harmonizovat interiér.

zahrada doma

Tajemství zeleně

Rostliny uvnitř vašeho domu přinášejí svěží a atraktivní dojmy, navíc udržují vzduch čistý. Vsaďte na pokojové květiny, které se snadno udržují, jako jsou třeba estetické kapradiny. Zkuste udělat něco netradičního, jako je rostlinné terárium nebo věnec růží a bylin. Květiny prosytí domov špetkou přírodní nálady, vůní i uklidňující atmosférou.

Kouzlo světla

Vpusťte slunce na návštěvu. Zapomeňte na stínění. Slunce na nás působí blahodárně, tak proč ho nepozvat domů. Pokud máte menší okna a nedostatek světla, můžete použít zrcadla a umístit je naproti oknům. Tak bude místnost vypadat větší, a znásobíte přirozené denní světlo.

kvetiny doma

Přírodní dekorace

Nebojte se v interiéru dekorovat jako malé děti – pomocí pokladů, které najdete na zahradě nebo si je přivezete z cest. Kameny, mušle, větve – to vše dodá místnosti osobitý charakter. Doplňte své suvenýry fotografiemi z daného místa. Pak se budete moci kdykoli nadechnout a ponořit se do šťastných vzpomínek.

Zvuk přírody

Milujete ten zvuk, který vydává příroda? Ať už zbožňujete šumění moře, kapky deště nebo zpěv ptáků, dopřejte si pravidelně očistu od hudby a hluku. Pusťte si nahrávky přírody, které vás chtě nechtě donutí k zamyšlení a relaxaci. Odpočívat se dá i takovým způsobem.

potpourri

Vůně je důležitá

To, co dělá domov domovem, je rovněž jeho vůně. Jestliže chcete do interiéru vnést příjemnou vůni přírody, pak je nejlepší možností použití květin, sušených bylinek, esenciálních olejíčků, jehličí nebo potpourri dekorací. Velmi zajímavě může vypadat také suché dřevo jabloně, na které nakapete právě vonný olej. Získáte voňavý doplněk, kterým můžete ozdobit polici nebo třeba noční stolek.

Přírodní textury

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Obklopte se přírodními prvky, jako jsou bambusové podlahy pokryté konopným kobercem a proutěným křeslem. Používejte ručníky a ložní prádlo, které jsou ekologické, v přírodních odstínech modré, zelené nebo žluté. Můžete dokonce vybrat kuchyňské nebo koupelnové doplňky s designem inspirovaným přírodou. Právě textury dodají interiéru perfektní finiš. Odměnou vám bude nejen příjemné reprezentativní bydlení, ale především zázemí, kam se budete rádi vracet.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here