Akvárium s rybičkami je součástí mnoha moderních domácností. Jde nejen o zajímavý chovatelský záměr, ale rovněž o nápaditý doplněk interiéru. Voda jako uklidňující prvek nemusí chybět ani v nejintimnější místnosti vašeho domova – v ložnici. Přinášíme hned 7 důvodů, proč si do ložnice pořídit akvárium plné rybiček.

Lepší než televize

Jestliže jste doposud usínali u zapnuté televize, popřemýšlejte o změně. Televize totiž podle vědců do ložnice rozhodně nepatří. Tento přístroj, který může mít neblahý vliv na váš spánek, můžete nahradit mnohem lepší a zdravější podívanou – akváriem. Bublání, okouzlující modř a příjemný zvuk vody vám pomůže rychleji se dostat do hladiny alfa a tak ještě lépe usínat. A právě o to v ložnici jde, že?

Harmonie snadno a rychle

Pravidelné pozorování akvária s živými rybičkami je tak trochu formou relaxace. Moc přítomného okamžiku vám může zlepšit život. Stačí se každý den alespoň pět minut utrhnout z běžných aktivit a dopřát si klid pozorováním života v akváriu. Soustřeďte se na podvodní život a načerpejte klid, který z akvária vyzařuje.

Není hobby jako hobby

Jestliže jste vy nebo vaše děti dlouho hledali takový zájem, na kterém byste se podíleli společně, pak se můžete stát chovatelem rybiček. Péče o akvárium a živé sladkovodní rybky nemusí být vůbec složitá. Udělejte z akvária vaše hobby a odměnou vám bude každodenní snový pohled do malého vodního světa.

Potěšte domácí rostliny

Voda z akvária může být skvělým pomocníkem v péči o pokojové rostliny. Pokud pěstujete zeleň, nevylévejte vodu z akvária, které jste právě dočistili. Tuto vodu plnou živin můžete používat k zálivce. Květiny potěšíte a kdo ví – třeba ještě více zkrásní.

Zvlhčíte vzduch

Trápí vás doma suché a nepříjemné klima? S akváriem dosáhnete zvlhčení vzduchu, aniž byste investovali do nejrůznějších přístrojů a zvlhčovačů. Obzvláště v ložnici oceníte zlepšení ovzduší, které opět napomáhá lepšímu a kvalitnějšímu spánku.

Tlumené, ale praktické

Osvětlení, které je samozřejmou součástí akvária, svítí také v noci. Modré tlumené světlo potěší každého, kdo nerad usíná za tmy. Toto světlo je průvodcem také při nočním vstávání nebo při cestě na toaletu.

Není doplněk jako doplněk

Váš malý vodní svět může být působivou dominantou vaší ložnice. Nezapomeňte, že spolu s akváriem můžete celou koncepci ložnice pojmout podvodně. Vaše oáza klidu se tak promění v přímořský odpočinkový ráj. Stačí přidat vhodné dekorace a textil, které se tématicky dotknou právě podvodního života. Když milujete vodu, není co řešit.

Předchozí článekKterou zeleninu vysadit v srpnu na zahradě
Další článekPozornost si zaslouží i prostor pod dřezem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno