6 důvodů, proč mít v ložnici akvárium
6

Akvárium s rybičkami je součástí mnoha moderních domácností. Jde nejen o zajímavý chovatelský záměr, ale rovněž o nápaditý doplněk interiéru. Voda jako uklidňující prvek nemusí chybět ani v nejintimnější místnosti vašeho domova – v ložnici. Přinášíme hned 7 důvodů, proč si do ložnice pořídit akvárium plné rybiček.

akvarium

Lepší než televize

Jestliže jste doposud usínali u zapnuté televize, popřemýšlejte o změně. Televize totiž podle vědců do ložnice rozhodně nepatří. Tento přístroj, který může mít neblahý vliv na váš spánek, můžete nahradit mnohem lepší a zdravější podívanou – akváriem. Bublání, okouzlující modř a příjemný zvuk vody vám pomůže rychleji se dostat do hladiny alfa a tak ještě lépe usínat. A právě o to v ložnici jde, že?

Harmonie snadno a rychle

Pravidelné pozorování akvária s živými rybičkami je tak trochu formou relaxace. Moc přítomného okamžiku vám může zlepšit život. Stačí se každý den alespoň pět minut utrhnout z běžných aktivit a dopřát si klid pozorováním života v akváriu. Soustřeďte se na podvodní život a načerpejte klid, který z akvária vyzařuje.

akvarium 2

Není hobby jako hobby

Jestliže jste vy nebo vaše děti dlouho hledali takový zájem, na kterém byste se podíleli společně, pak se můžete stát chovatelem rybiček. Péče o akvárium a živé sladkovodní rybky nemusí být vůbec složitá. Udělejte z akvária vaše hobby a odměnou vám bude každodenní snový pohled do malého vodního světa.

Potěšte domácí rostliny

Voda z akvária může být skvělým pomocníkem v péči o pokojové rostliny. Pokud pěstujete zeleň, nevylévejte vodu z akvária, které jste právě dočistili. Tuto vodu plnou živin můžete používat k zálivce. Květiny potěšíte a kdo ví – třeba ještě více zkrásní.

akvarium 3

Zvlhčíte vzduch

Trápí vás doma suché a nepříjemné klima? S akváriem dosáhnete zvlhčení vzduchu, aniž byste investovali do nejrůznějších přístrojů a zvlhčovačů. Obzvláště v ložnici oceníte zlepšení ovzduší, které opět napomáhá lepšímu a kvalitnějšímu spánku.

Tlumené, ale praktické

Osvětlení, které je samozřejmou součástí akvária, svítí také v noci. Modré tlumené světlo potěší každého, kdo nerad usíná za tmy. Toto světlo je průvodcem také při nočním vstávání nebo při cestě na toaletu.

Není doplněk jako doplněk

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Váš malý vodní svět může být působivou dominantou vaší ložnice. Nezapomeňte, že spolu s akváriem můžete celou koncepci ložnice pojmout podvodně. Vaše oáza klidu se tak promění v přímořský odpočinkový ráj. Stačí přidat vhodné dekorace a textil, které se tématicky dotknou právě podvodního života. Když milujete vodu, není co řešit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here