15 tipů a triků, jak na dekorování interiéru
1

Kdo z nás by nechtěl mít krásný domov? Vyladěný do posledního detailu, který ohromí i ty nejnáročnější hosty. I vy takový můžete mít. Váháte-li, jak dodat svému příbytku šmrnc, zkuste se řídit radami dekoratérů a interiérových designérů. Máme pro vás 15 tipů, se kterými to bude hračka! Vyberte si některé z nich a vykřesejte z domova kouzelné útočiště.

dekorovani interieru 1

1| BAREVNÉ SCHÉMA

Základem pro krásný interiér je správně zvolená paleta barev. Proto začněte tím, že si určíte barevné schéma. Pokud nemáte jasnou představu, inspirujte se hotovými interiéry. Jedině tak zjistíte, zda vás okouzlí neutrální tóny nebo zářivé barvy.

2| KONTRASTNÍ BARVY

Nebojte se kontrastů. Ty jsou v designu velmi žádáné. Pomocí kontrastních barev oživíte i ten nejjednodušší prostor.

Kontrastní barvy v interiéru
Kontrastní barvy v interiéru

3| UKAZUJTE, CO CHCETE UKÁZAT

Máte doma něco, nač jste náležitě pyšní? Ať už se jedná o obraz nebo o retro hodiny po babičce, zakomponujte je do prostoru tak, ať jsou pořádně vidět. Půjde o zajímavou dominantu nebo nepřehlédnutelný doplněk, který místnosti dodá osobitý charakter.

4| ZRCADLOVÝ LESK

Dodejte prostoru noblesu. Zrcadlová tapeta nebo zrcadlový lem osvěží vzhled jakéhokoli interiéru. Jako se vším však nezapomínejte – méně znamená více!

5| DEKORATIVNÍ POVRCHY

… jsou zkrátka in. Glazury, leštěný kov, přírodní materiály. Vybírejte zajímavý nábytek, který je jedinečný už svým povrchem.

6| INVESTUJTE DO POSEZENÍ

Nejen krásné, ale především komfortní – takové by mělo být posezení nejen v obytné zóně. Nebojte se za sedací nábytek utrácet. Měl by přece sloužit vám i vašim hostům. Navíc určuje vyznění dané místnosti.

7| KOMBINUJTE LÁTKY

Nebojte se v každé místnosti sáhnout po více druzích látky. Jemné tkaniny se perfektně doplňují s hrubšími. Kombinovat můžete také matné látky s lesklými a s materiály s texturou.

8| TÓN V TÓNU

Chystáte se malovat? Nechte si namíchat polovinu barvy tmavší, než zbylou část. Získáte skvělý tandem, který vašim zdem dodá francouzský šarm. Stačí odlišit některou ze stěn nebo rafinovaně natřít světlejší barvou třeba jen pár pruhů.

9| SAMETOVÝ TREND

Nadčasový samet potěší v módě i ve světě interiérového designu. Sametové doplňky, taburet nebo rovnou celá pohovka?

10| VYMALUJTE LEDABYLE

Nedokonalá výmalba? Proč ne. Ne každý z nás je dokonalým malířem. Nedokonalé stěny však mají své kouzlo. Zkuste to.

11| ROZJASNĚTE STROP

Co takhle vymalovat i strop, když už jsme v té malířské čepici? Rozjasnit to, co máme nad hlavami, není vůbec těžké. Použijte třeba velmi světlý odstín barvy, která zdobí vaše zdi.

12| ZLATÁ A STŘÍBRNÁ

Kovový lesk ušlechtilých materiálů, jako je zlato a stříbro, se hodí všude tam, kde chcete dodat prostoru okázalou jiskru. Stačí pár detailů, které v tomto tandemu vykouzlí úžasnou náladu. Zkuste to.

dekorovani interieru 3

13| PODTRHNĚTE TO PŘÍRODNĚ

Není koberec jako koberec. Přírodní kobercem však nic nezkazíte, ba naopak. Ty přírodní se hodí stejně dobře na stylovou terasu, jako třeba do obývacího pokoje. V kombinaci se správným vybavením vyčarujete elegantní dojmy.

14| POLŠTÁŘOVÉ KRÁLOVSTVÍ

Prvek, který nejenže prostor dokonale zútulní, ale navíc s ním můžete určit styl interiéru. Jak se chcete cítit? Vyberte několik různých polštářků, které nakombinujete s těmi jednoduššími. Polštáře se hodí do ložnice, na ušák i na pohovku.

15| NIKDY STEJNÁ ŽIDLE

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Milovníci originality a bláznivých nápadů zbystří. Mezi trendy patří kombinace různých stylů, což dokonale demonstrují moderní jídelní kouty. Tam totiž stůl doplňuje hned několik židlí, avšak každá je jiná. Tak hravou atmosféru si užije každý.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here