Změňte interiér během okamžiku – vsaďte na běhouny
Z

Přejete si zlehka oživit své bydlení, aniž byste investovali desetitisíce do rekonstrukce a nákupu nového vybavení? Stačí pár set korun a máte vyhráno – stačí vybrat ten správný kusový koberec a místnost se promění během krátké chvíle. Jak bude vypadat vaše proměna?

Vysoce odolný kuchyňský běhoun Webtappeti Keylove, 60 x 240 cm
Vysoce odolný kuchyňský běhoun Webtappeti Keylove, 60 x 240 cm

Jsou praktické a hřejivé zároveň, jejich výhodou je nízká cena a široká variabilita výběru. Řeč je kusových kobercích, které se nejenže mohou stát solitérem interiéru, ale navíc dodají místnosti zcela novou atmosféru. Pokud se sezónně chystáte interiér osvěžit, možná stačí podtrhnout svůj styl jednoduše – pomocí nového koberce!

Vyberte ten pravý

Koberec vybírejte s ohledem na zátěž v domácnosti. Máte domácí mazlíčky nebo malé děti? Myslete i na tyto aspekty. Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, bude praktický třeba pratelný koberec, který snese i náročnější podmínky a zacházení. Výhodou kusových koberců je většinou právě snadná údržba. Dávno tak není tabu umístění běhounu do kuchyně, třeba ke kuchyňské lince.

Na velikosti záleží

Velikost koberce je důležitá z důvodu celkového vyznění místnosti. Malým metrovým běhounem v prostorné obytné zóně velkých změn nedocílíte. Aby koberec získal ideální vzhled i funkci, vyberte velikost podle jeho použití. Pokud se chystáte opatřit si elegantní koberec pod sedací zónu do obývacího pokoje, pak by měl koberec celé místo přesahovat. Stejné pravidlo platí při užití pod jídelní kout. Naopak v ložnici může běhoun volně ležet před nebo vedle postele.

Odolný běhoun Vitaus Isabell, 80 x 300 cm
Odolný běhoun Vitaus Isabell, 80 x 300 cm

Podle svých představ

Koberec k proměně interiéru můžete použít, jak se vám zlíbí. Dávno neplatí, že je nutné jej použít pouze na zem. Zajímavý designový běhoun udělá parádu také na stěně, jako unikátní doplněk. A když už přece jen zůstanete u tradičního využití koberce na podlahu, můžete si pohrát s jeho s usazením, kombinacemi více kusů či tvarem. Symetrie není nutností, naopak můžete zkusit koberec umístit neotřele podle vlastní fantazie, záměně ledabyle. Vznikne tak originální nálada, která možná i vás samotné překvapí. I obyčejný běhoun může být dominantnou místnosti!

Přírodní nebo umělý?

Otázkou na závěr zůstává kvalita a materiál běhounu. Pokud měníte vzhled místnosti často a rádi, můžete sáhnout po levných variantách koberců, kterých trh nabízí stovky. V kurzu jsou stále přírodní vlákna i umělotina. Materiál je nutné vybrat s ohledem na alergiky v domácnosti a pak na již zmíněnou údržbu. Ať už pořídíte levnější běhoun nebo luxusní perský koberec, radost z výsledků bude jistě stát za to.

Tipy redakce

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Chcete-li pořídit skutečně trendy kousek, máme pro vás hned dva tipy, se kterými se nespletete. V kurzu jsou dvě líbivé možnosti. Jestliže máte rádi fialovou barvu, rozhodně se jí nebojte. Je to barva roku 2018, proto jsou fialové běhouny in více než kdy jindy. A že fialová není vaše srdcovka? Pak to zkuste s uklidňující zelenou. Květinové a listové motivy jsou tím pravým řešením, kterým dokonale osvěžíte jakoukoli místnost.  

Hans Home | Běhoun 50x150 cm Cook & Clean 102448, zelený
Hans Home | Běhoun 50×150 cm Cook & Clean 102448, zelený

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here