Vyrobte si vlastní zahradní nábytek z palet
V

Nábytek z palet je v poslední době velmi oblíbeným. Stává se součástí mnoha domácností, kde svým přírodním vzhledem vytváří originální doplněk. Výroba paletového nábytku není nijak složitá. Pojďme se společně podívat, jak tedy na to.

Polstry na palety DEMIRA, celoprošívané - modré
Polstry na palety DEMIRA, celoprošívané – modré

Při výrobě nábytku se vyhněte používání starých již použitých palet. Mohou být všelijak zašpiněné a nikdy nevíte, s čím vším přišly do styku. Volte proto palety nové. Na trhu je řada firem, které je nabízejí. Koupit je můžete i v hobby marketech.

Paletový nábytek je krásný, ale pokud dáte přednost klasičtějšímu nábytku, neměla by vám uniknout recenze nejlepšího zahradního nábytku od Chytryvyber.cz

Fantazii se meze nekladou

Z palet můžete vytvořit stůl, křeslo, židli, poličku, postele, závěsnou houpačku. Dá se říci, že vaší fantazii se meze nekladou. Záleží jen na vás, jak jí popustíte uzdu a do čeho si troufnete.

stetec

Palety se vyrábějí ze smrkového dřeva a jejich klasický rozměr je 120 x 80 x 15 cm. Projektové palety navíc pořídíte v barvách bílé, hnědé, šedé, antracitové nebo piniové. K sestavení nábytku budete ještě potřebovat šrouby, šroubovák, úhelník a metr. Pokud je potřeba, tak před použitím palety obruste, případně natřete lazurou na dřevo.

Vše začíná u představy. Máte v plánu pořídit vaší zahradě křesílka? Pak si ujasněte výšku sedu a výši opěradla. Jakmile budete mít jasno, pusťte se do díla. Palety se na sebe skládají. Proto mějte na paměti, že výška nábytku je přímo úměrná násobkům výšky palety. Ty jsou obvykle 15 cm vysoké. Židle tak může být vysoká 30 nebo 45 cm.

[en.casa]® Paletový nábytek - kompletní sada - model 2 - béžová
[en.casa]® Paletový nábytek – kompletní sada – model 2 – béžová

Křeslo i stůl hotové během jednoho dne

Jakmile palety na sebe poskládáte, je nutné je k sobě pevně přišroubovat na několika místech. Opěradlo musí být stabilně a pevně přišroubované ke zbytku křesla, aby vydrželo zátěž při opření. Je lepší jej opřít přímo o zem, aby mělo neustále stabilní základnu. Pomoci vám může i styčníková děrovaná deska, která celý spoj zpevní.

Bez stolu by nábytek nebyl úplný. Ten si opět postavíte z palet, které k sobě pevně přišroubujete. Aby bylo snazší s ním manipulovat, nezapomeňte k němu přidělat kolečka. Ideálně ty s brzdou, ať stolek můžete zabrzdit před náhlým posunem.

[en.casa]® Paletový nábytek - interiérová sada polštářů - model F - tmavě šedá
[en.casa]® Paletový nábytek – interiérová sada polštářů – model F – tmavě šedá
Nepojízdný stůl sestavíte i tak, že dvě palety použijete jako nohy a na ně pak přišroubujte další paletu jako vrchní desku. Aby vám stolem nic nepropadlo, můžete na vrch položit sklo, nebo díry vyplnit deskami, které seříznete na požadovanou délku.

Houpačku můžete vytvořit buď z jedné, nebo dvou palet. Podle toho jak velkou ji budete chtít. K výše zmíněnému nářadí budete navíc potřebovat ještě kvalitní lana s dobrou pevností nebo řetěz. Pro větší houpačku pak také hranol o délce dvou palet a šířce 8 x 8 cm. Na něj obě palety položte a přišroubujte je k hranolu. Provaz nebo řetěz připevněte na obě strany houpačky zepředu i zezadu a houpačku zavěste na požadované místo.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here