Ve snu o domácí herně nesmí chybět kulečníkový stůl
V

Máte u vás doma volný prostor a přemýšlíte, jak ho využít? Zapřemýšlejte nad vybudováním herny pro celou rodinu a vaše přátele. Součástí vybavení se s radostí stane kulečníkový stůl, který je dostupnější, než se na první pohled zdá.

domaci herna

Především na západ od nás má velkou tradici tzv. man cave – mužská jeskyně. Zpravidla se jedná o upravenou garáž, volnou místnost či jiný nevyužívaný prostor v domácnosti, kde si pán domu vybuduje ideální podmínky pro zábavu a relaxaci. Součástí „jeskyně“ bývá velká televize, šipky, pohodlný gauč, domácí bar či třeba kulečníkový stůl. Nechte se inspirovat a využijte tento koncept s ohledem na potřeby celé rodiny včetně dětí. Výsledkem bude domácí herna, kterou si zamilujete.

Vznik domácí herny

Založení domácí herny začíná rozhodnutím, kde se u vás doma bude nacházet. Ideálně by neměla narušovat běžný chod domácnosti. Protože se zábava může někdy protáhnout do pozdějších hodin, preferujte místa, která se nenachází hned vedle ložnice či dětského pokojíčku. Dalším krokem je pořízení vybavení. Myslete na to, že součástí herny by mělo být jak extrémně pohodlné sezení, tak zdroj hudby a zábavy.

O pohodlí se mohou postarat sedací pytle a velký gauč s množstvím polštářů. Hudba lze pouštět z televize, případně přímo z mobilu přes Bluetooth reproduktor. A zábava? Trefou do černého a splněným snem pro celou řadou mužů bude vlastní kulečníkový stůl. Podívejte se na několik rad, jak ho vybrat.

Sedací vak křeslo SOLID PREMIUM, přírodní hovězí kůže
Sedací vak křeslo SOLID PREMIUM, přírodní hovězí kůže

Jaký kulečníkový stůl vybrat?

Znáte to z komedií. Nešikovný hráč přijde ke stolu a tágem omylem protrhne potah. Zoufalý majitel baru se začne chytat za hlavu a vyčíslovat obrovskou finanční škodu. Možná právě kvůli takové scéně si většina lidí myslí, že pořízení kulečníkového stolu je velmi nákladné.

U profesionálního a luxusního vybavení to může být pravda, ale běžný kulečníkový stůl (pool 6 ft) s hrací plochou 180 x 90 cm včetně veškerého vybavení pořídíte bez komplikací do deseti tisíc korun. U menších rozměrů stolů (pool 5 ft) s hrací plochou 160 x 80 cm jste s cenou na polovině.

Vzhledem k množství zábavy a výdrži vybavení se nejedná o tak velkou investici. Nejpopulárnější verzí je billiardový stůl s dírami, na kterém se hraje se 16 barevnými koulemi o průměru 57,2 mm. Cílem hráče je dopravit své koule do děr jako první.

Oneconcept Brighton, zelený, 7ft (122x 82 x 214 cm), kulečníkový stůl, sada příslušenství, dřevěný design
Oneconcept Brighton, zelený, 7ft (122x 82 x 214 cm), kulečníkový stůl, sada příslušenství, dřevěný design

Máte na kulečník dostatek místa?

Pohodlné hraní kulečníku vyžaduje poměrně dost místa. Vaše domácí herna by pro umístění standardního kulečníkového stolu pool 6 ft měla mít minimálně rozměry 480 x 390 cm. Než si stůl pořídíte, je lepší vše dvakrát přeměřit. V opačném případě bude hraní dost nepraktické a pohyb hráčů kolem stolu omezený.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ze stolu se tak po několika marných pokusech stane jen ozdoba, kterou nebude chtít nikdo využívat. A to by byla velká škoda, protože večer strávený s přáteli u kulečníku přímo u vás doma je zážitkem, který si rádi zopakujete.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here