Řekněte ne prázdným a nudným zdem
Ř

Strašák jménem prázdnota zdí v místnostech děsí asi každého, kdo touží po estetickém bydlení. Naštěstí známe zbraň – a tou není nic jiného než vaše představivost. Jestliže přemýšlíte, jak zvelebit některou ze stěn v kterémkoli koutě vašeho domova, pomůžeme vám. Přinášíme trendy tipy – vyberete si?

obrazy steny

Stěny jsou nositelkami výsledného dojmu vzhledu interiéru. Umně vyzdvihnou nejen oblíbený obraz nebo rodinné fotografie. Možností, jak ozdobit některou ze zdí, známe hned několik. Všechny nejsou úplně obvyklé, ale o to více s nimi zabodujete. Neotřelá atmosféra za to stojí.

Okno do fantazie

Staré okenní rámy nemusíte vyhazovat. Takový dřevěný rám se může snadno stát dominantním doplňkem v obývacím pokoji nebo ložnici. Jestliže hledáte dekoraci pro prázdnou stěnu, pak může být právě okno vaší volbou. Rám můžete natřít na jakoukoli barvu. Okno můžete nechat ve své jednoduchosti, nebo jej použít jako rám na své oblíbené fotografie. Je to na vás.

Koberec nepatří jen na podlahu

Koberec dávno není jen záležitostí, která začíná u podlahy. Designéři s koberci umí pracovat – ty nejlepší kusy umístí na stěnu, kde vynikne struktura i vzhled běhounu. Koberec ve svislé poloze stěnu ozvláštní, a co víc – proteplí místnost. V ideálním případě by se měl nástěnný koberec stát jediným dekoračním prvkem vybrané stěny, abyste nenarušili křehkou rovnováhu.

zrcadlo zed

Barevná záře

Malujete? Pak není nic jednoduššího, než popadnout štětce a barvy. Moderní geometrie nebo abstrakce mohou zvelebit prázdné stěny. Motiv navíc může přecházet z jedné stěny na druhou. Barevná hravost probudí v interiéru příjemnou a vřelou atmosféru. Výhodou je kombinace motivu s moderním i eklektickým stylem.

Kouzlo zrcadel

Zrcadlo není jen praktickým pomocníkem, který hlídá bezchybný vzhled každého z nás. Jde o doplněk, který dokáže vizuálně zvětšit a prosvětlit místnost. Prázdná zeď snese ozdobné masivní zrcadlo – nebo dokonce kombinaci několika různě velkých zrcadel. Chcete-li místnost skutečně provzdušnit, umístěte vybrané zrcadlo poblíž oknu, nejlépe naproti.

obrazy steny 2

Dotek umění

V obydlí milovníků umění by nějaké to umělecké dílo rozhodně nemělo chybět. Oblíbený obraz větší velikosti nemusí nutně na zdi viset. Jednu ze zdí můžete nechat jako nositelku oblíbeného díla, ale obraz o ni můžete záměrně ledabyle opřít. Vytvoříte mírně galerijní dojmy.

Vertikální zeleň

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Populární vertikální pěstování rostlin může slušet nejen prázdné stěně v kuchyni či jídelně. Zeleň osvěží váš domov a originální zahrada bude naprosto nepřehlédnutelná. Nechte přírodu, aby přetvořila jednu z vašich místností v elegantní oázu klidu.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here