Recenze: Jak se připravuje smoothie s mixérem od Sencoru
R

Přepadla vás s přicházejícím jarem chuť doplnit vitamíny? Se smoothie makerem není nic snadnějšího, než si udělat vlastní ovocný nebo zeleninový koktejl plný vitamínů. My jsme pro vás otestovali mixér na smoothie od Sencoru, konkrétně model SBL 2201GR, který zaujme na první pohled svou svěží zelenou barvou. Jak si při zkoušení vedl?

SENCOR SBL 2201GR
SENCOR SBL 2201GR

Multifunkční pomocník

V mixéru hravě připravíte smoothie z prakticky každého ovoce (i zeleniny), na které si vzpomenete, ale nejen to. Umixovat můžete i příkrm pro vaše nejmenší. Stejně dobře pomůže při výrobě omáček, hutných polévek a mléčných koktejlů. Příkon mixéru je 300 W, což je naprosto dostatečné. Lépe se vám bude mixovat, když do ovoce či zeleniny přilijete trochu vody, nebude se pak lepit na stěny mixovací nádoby.

Vitamíny v bezpečí

O ovoce i zeleninu se postarají čtyři odnímatelné nože z nerezu, které jsou pokryté vrstvou titanu. Právě díky titanové vrstvě, která omezuje oxidaci, nepřijdete při přípravě zdravých svačinek o žádoucí vitamíny. Přeci jen, smoothie si chceme udělat především proto, abychom měli dobrý pocit z toho, že děláme něco pro své zdraví. Nože je možné mýt v myčce, ale stačí je jen opláchnout pod tekoucí vodou.

Rychlá zdravá svačina s sebou

Chcete svačinku s sebou? Hotové smoothie nemusíte nikam přelévat, stačí vyjmout míchací láhev, nasadit víčko a dát do batohu. Rozlití se bát nemusíte, víčko neprotéká, což je obrovské plus. Mixér má dvě nádoby, jednu vetší o objemu 0,6 l a menší s polovičním objemem 0,3 l. Nádoby pasují do držáků nápojů v automobilech i na kole. Jediná nevýhoda je, že k oběma nádobám je přiloženo jen jedno víčko.

SENCOR SBL 2201GR
SENCOR SBL 2201GR

Bezpečné ovládání a snadná údržba

A jak se s mixérem značky Sencor manipuluje? Ovládání je snadné, nemůžete si na něm ale zvolit rychlost, má totiž jen jednu. Smoothie maker má zespodu neklouzavé přísavky, takže při mixování stojí na místě a neposkakuje. U míchacích nádob nás potěšilo, že jdou umývat v myčce. Většinou sice stačí nádoby jen vypláchnout, ale přiznejme si to, mytí v myčce je pohodlnější. Vyrobeny jsou ze speciálního materiálu s názvem Tritan, který neobsahuje BPA a je velmi pevný. Tento materiál má i tu výhodu, že v sobě nedrží chuť ani vůni potravin, takže v mléčném koktejlu nebudete mít vzpomínku na včerejší polévku.

Plusy:

  • Příjemný poměr ceny a výkonu
  • Snadná manipulace a údržba
  • Těsnící láhve, které pasují do držáků v autě i na kole

Mínusy:

  • Pouze jedno víčko k oběma láhvím

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here