Pro jaké koncovky na garnýžovou tyč se rozhodnout?
P

Garnýže plní nejen praktickou, ale také dekorativní funkci, která dokáže s interiérem zázraky. V případě výběru vhodné koncovky se zajímavým designem to platí dvojnásob, a proto se podívejte na několik tipů pro váš výběr.

Garnýž Allegro 16mm - jednořadá
Garnýž Allegro 16mm – jednořadá

V dnešní době je k dispozici nepřeberné množství typů garnýží a jejich provedení. S tím přichází možnost vybrat si z dlouhého zástupu různých koncovek. Právě ty jsou z celé garnýže ve výsledku nejvíce vidět, a proto byste jejich výběr neměli podcenit. Jaké máte možnosti a podle čeho se rozhodovat.

Garnýžová koncovka podle místnosti

O vzhledu koncovky a jejím materiálu by v první řadě mělo rozhodovat to, do jaké místnosti přijde. V domácnosti většinou lidé preferují individuální styl a pocit útulnosti. Velmi dobře tak bude působit mix dřeva a kovu, případně čistě dřevěné koncovky se zajímavým motivem. Kvalitní plast také dokáže vypadat velmi dobře. Do kanceláře a firemních prostor se naopak dokonale hodí hliník a další kovy. Na chatu patří dřevo, do veřejných prostor volte opět raději něco reprezentativního. Garnýžové koncovky jsou jednoduše vidět a na jejich vzhledu záleží.

Koncovka na vintage garnýžovou tyč na šroub model lístky
Koncovka na vintage garnýžovou tyč na šroub model lístky

Praktická, nebo raději dekorativní?

Před samotným výběrem je dobré znát výhody a nevýhody dekorativních koncovek. Mezi pozitiva jednoznačně patří vzhled a designový přínos pro celou místnosti. Mezi negativa se naopak řadí o něco vyšší pořizovací cena a v mnoha případech také nutnost koncovku častěji čistit od prachu. V kreativně vytvarované koncovce se logicky usazuje více nečistot.

Na druhou stranu i obyčejná koule umí vypadat stylově. Vše je pouze o úpravě a volbě barev. Nebojte se výraznějších odstínů a lesklých povrchů. U těžších koncovek preferujte modely na šroub. Jedině tak budete mít jistotu, že budou pevně držet a nezraní v případě pádu například dítě, které za záclonu při hře omylem zatáhne.

PRAKTIC Záclonová tyč NIKI - kompletně vybavená PRA.NIKI
PRAKTIC Záclonová tyč NIKI – kompletně vybavená PRA.NIKI

Od lístků až po diamanty

Svět garnýžových koncovek je příkladně pestrý. Koncovky mohou mít podobu rostlin, oválů, broušených válců, kuželů, diamantů nebo třeba zvířecích hlav. Výjimkou nejsou dramaticky tvarované hroty, různá kopí a antické motivy. Možností máte hromadu a vše záleží pouze na vašem vkusu.

Mezi aktuální trendy patří minimalistické koncovky, které již na první pohled působí kvalitně a dostatečně robustně. Pozornost tak zaměřte především na různé kovové patrony, válce z ušlechtilé oceli a stříbro se saténovým povrchem. Výsledek vás přesvědčí o tom, že věnovat pozornost koncovkám na garnýžovou tyč se vyplatí. Když vše sladíte s tyčí a záclonou, získáte designový skvost pro váš do detailu promyšlený interiér.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here