Pozornost si zaslouží i prostor pod dřezem
P

Pro některé je prostor pod dřezem v kuchyni docela opomíjené místo. Někdo pod ním má uskladněné hrnce, jiný zase čistící prostředky. Ať už se za dvířky skříně schovává cokoliv, jedno je jisté, tento prostor musí hlavně dobře sloužit. Jak ho zorganizovat tak, aby plnil svou funkci co nejlépe?

Kuchyňský granitový dřez Blanco DALAGO 5 antracit
Kuchyňský granitový dřez Blanco DALAGO 5 antracit

Celý prostor není snadné uchopit efektivně. Dřez a trubky zmenšují jeho využití. Obvykle je to místo, které slouží jako skladiště nejrůznějších věcí. Houbičky, hadříky, chemické prostředky nebo i odpadkový koš. To všechno se obvykle ve dřezové skřínce nachází velmi chaoticky.  Věřte však, že i toto místo může být pěkně zorganizované, efektivní a plně funkční.

Jiná perspektiva

Zkuste se na celou situaci podívat z jiné perspektivy. V dnešní době je jen málo lidí, kteří netřídí odpad. Všichni bez rozdílu si kladou otázku, jak a kde umístit koše na tříděný odpad tak, aby byly po ruce a zároveň dobře ukryté. Pod dřezem je pro ně ideální místo.  

MAPLE HILL Skříňka, žulová deska, keramický dřez
MAPLE HILL Skříňka, žulová deska, keramický dřez 

Police pomohou s udržením pořádku a lehčí přehledností. Mohou skříňku rozdělovat jak horizontálně, tak vertikálně. Obě řešení, nebo kombinace obojího v sobě skrývají nespočet možností k využití. Navíc při použití organizéru či závěsných košů, které se umísťují na polici, získáte ještě více místa pro uskladnění dalších věcí do domácnosti.

Výsuvný panel pod dřezem, umožňuje optimálně využít tento prostor. Navíc usnadňuje jeho obsluhu. Lze jej kombinovat s dalšími zásuvkami nebo koši. Využít můžete kovový systém nebo kombinaci plastových, případně dřevotřískových boxů.

Systém vysouvacích šuplíků je vhodný pro ty, kteří mají rádi vše úhledné a s jednoduchými tvary. Pod samotný dřez se umístí několik vysouvacích šuplíků. Mohou být po celé délce skříňky nebo rozdělené do více sekcí. Organizéry v nich vám pomohou mít vše elegantně po ruce.

MEBLINE Kuchyně MORENO lefkas set 9
MEBLINE Kuchyně MORENO lefkas set 9

Zapeklitost rohových skříněk

V rohové skříňce vyvstává otázka, jak její prostor efektivně využít. Pokud máte dřez v rohu kuchyňské linky nezoufejte. I tato verze má elegantní řešení. Otáčecí drátěný systém umožní dostat se ke všem uloženým věcem bez námahy a snadno.

Celou skříňku jde také rozdělit na tři části. Každá z nich se otevírá za pomocí svých dvířek nebo šuplíků. Šuplíky po bocích dřezu jsou sice užší, ale o to lépe se do nich ukládají věci. Můžete ji využít na kořenky, zápalky, houbičky, hadříky, čaje a jiné potřebnosti.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Do kuchyně patří organizéry. I když máte starou kuchyňskou linku, pomohou vám s uspořádáním. Stačí, když do ní umístíte pár košíků. Ani dvířka nemusí zahálet. Zavěste nebo na ně našroubujte organizér na houbičky, sáčky či kávové filtry. Každá kuchyň je originál. Vyberte si své vlastní řešení, které vám vyhovuje a bude vám dobře sloužit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here