Pořiďte si domů trampolínu!
P

Mít doma nebo na zahradě trampolínu je skvělá věc. Zabaví totiž děti všeho věku i rozpustilé rodiče. Nikdo už nebude chtít trávit čas u internetu nebo počítačových her. Trampolína navíc funguje i jako cvičební a relaxační pomůcka, která podporuje správný rozvoj hrubé motoriky. 

trammpolin 2635260 960 720 e1563997302842

Začínejte u velikosti

Než se vůbec rozhodnete trampolínu koupit, je nezbytně důležité zvážit, kam ji umístíte. Nesmí totiž přijít na žádné místo, ve kterém není dostatek prostoru. Z bezpečnostních důvodů musí být kolem každé trampolíny minimálně 1 metr volného místa po celém jejím obvodu. Znamená to tedy, že do bytu pokaždé vybírejte menší kousky do průměru 140 centimetrů. Doma také oceníte skládací trampolíny, které lze po dovádění nebo cvičení jednoduše složit a zasunout pod postel nebo za skříň. Na zahradu či do prostornější a prázdnější místnosti si pak můžete dovolit větší kousky. Pravdou také je, že velké trampolíny i více pruží. Pokud tedy chcete něco pro ty nejmenší, ideální variantou jsou mini trampolíny do průměru 96 centimetrů. Každou trampolínu ale vždy umístěte na pevný povrch!

Nezapomeňte na nosnost

Společně s velikostí samozřejmě souvisí také to, kolik toho trampolína unese. Podle toho, kdo všechno na ní bude skákat, vybírejte i její maximální nosnost. Tu byste měli poctivě dodržovat. Jedině tak bude zaručena dlouhá životnost pružin. Ty musí být vyrobené z odolných a trvanlivých materiálů, odolávat povětrnostním podmínkám, dešti i UV záření. 

kids 14758 960 720 e1563997464307

Dbejte na bezpečnost

Přestože je skákání na trampolíně v první řadě zábava, může mít nedodržení bezpečnostních předpisů neblahé následky. Každý výrobek musí splňovat bezpečnostní normy EU. Zároveň je důležité, aby byla konstrukce trampolíny co nejbytelnější, ideálně z oceli. Také by měla mít minimálně čtyři opěrné nohy a určitě by neměly mít tvar písmene U. Skákací plocha by měla být z neabrazivního materiálu kvůli hladkému povrchu. Jakýkoli kvalitní atest ze strany výrobce je jen a jen vítán.

Klarfit Rocketgirl 366, 366cm trampolína, vnitřní bezpečnostní síť, široký žebřík, růžová
Klarfit Rocketgirl 366, 366cm trampolína, vnitřní bezpečnostní síť, široký žebřík, růžová

Zvažte i příslušenství

Jedním z nejčastějších příslušenství pro maximální bezpečnost je ochranná síť. Ta může zabránit menším odřeninám i větším úrazům, takže se její koupě rozhodně doporučuje (pokud ji trampolínový set neobsahuje). Žádný skokan se při skotačení nedostane mimo bezpečný skákací prostor. Ochrannou síť můžete využít i pro prostor pod trampolínou, aby si

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here