Děti touží po vlastním prostoru, ve kterém se mohou svobodně vyjadřovat. Holčičky po místě, které jim poskytne dostatečné soukromí na jejich hraní si s panenkami a kluci zase po prostoru, ve kterém se promění v superhrdiny, indiány a vojáky. Nemusíte nutně mít pokoj navíc. Stačí vám teepee, ve kterém se děti ponoří do světa fantazie a her.

Vyrobte si ho sami

Pokud umíte alespoň trochu šít, pak to pro vás bude snadné. Ale jde to i bez šití a do hodiny. Jak na to? V prvním kroku zvažte jeho rozměry. Minimální velikost by měla být 90 x 90 cm, aby se v něm děti cítily pohodlně.

Co budete potřebovat:

  • 4 x 180 centimetrové dřevěné tyče (třeba násada na koště)
  • 3 metry lana
  • plátno velikosti 180 x 240 cm
  • samovrtné šrouby
  • podložky
  • vrtačku
  • zapalovač
  • nůžky

Přibližně 10 cm od okraje tyčí vyvrtejte díry. Skrz první protáhněte lano, na jehož konci uvažte uzel. Konce lana zatavte zapalovačem, aby se netřepily. Všechny tyče svažte u opačných konců, než je díra s lanem dohromady tak, aby vytvořily základnu teepee. Rozložte je a najděte nejstabilnější polohu konstrukce. Lano, které jste protáhli první tyčí, provlečte další dírou následující tyče a omotejte ho dvakrát okolo.  Tento postup opakujte u všech tyčí, které máte.

Rozprostřete si vybranou látku a najděte střed. Ten položte na zadní stranu budoucího teepee a připevněte ho šroubem v místě, kde se tyče spojují. Pod hlavici šroubu nezapomeňte vložit podložku, aby se látka netrhala. Celou látku omotejte okolo konstrukce a nechte ji volně spadnout až na zem. Látku k jednotlivým tyčím opět přišroubujte za pomocí šroubu. Tam, kde bude vchod, ponechte plátno na jedné straně volné.

Máte hotovo. Stačí už jen “odekorovat“, ale to s klidným svědomím nechte na dětech. Pro kouzelnější chvíle jim dovnitř zavěste světelný řetěz a malebný úkryt je na světě.

Co ho třeba koupit?

Netroufáte si nebo nemáte čas na výrobu? Nevadí. Udělejte dětem radost i tak. Kupte jim teepee již hotové. Nespočet firem prodává krásné výrobky. Trh dnes nabízí mnoho krásných variant a doplňků. Vybrat si můžete barevné kombinace stejně jako velikosti. Pořídíte k nim barevně sladěné doplňky, jako jsou polštáře, kožešiny a deky.

Teepee Gray & Colors s doplňky - ČTVEREC
Teepee Gray & Colors s doplňky – ČTVEREC

Jakou velikost zvolit?

Pro jedno dítě se hodí klasické čtvercové teepee. Pětiúhelníkový tvar je ideálním řešením pro dvě a více dětí. Pokud se potýkáte s nedostatkem místa v pokojíčku, tak nezoufejte. Na trhu existují i mini čtvercové stany, které se vejdou na 1 m2.

Opravdu velké teepee mohou některé místnosti proměnit v nepoznání. Samotné latě bývají i 230 cm dlouhé. Pokud máte nižší stropy, raději dobře měřte. Mohlo by se stát, že ho vůbec nepostavíte. Celý stan totiž po postavení měří 210 cm.

Předchozí článekKdyž se pohybujete v oblasti developmentu a milujete golf
Další článekZahajte letní sezónu – klidně na balkoně!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno