Pořiďte dětem teepee. Posílíte tak jejich tvořivost
P

Děti touží po vlastním prostoru, ve kterém se mohou svobodně vyjadřovat. Holčičky po místě, které jim poskytne dostatečné soukromí na jejich hraní si s panenkami a kluci zase po prostoru, ve kterém se promění v superhrdiny, indiány a vojáky. Nemusíte nutně mít pokoj navíc. Stačí vám teepee, ve kterém se děti ponoří do světa fantazie a her.

teepee 2

Vyrobte si ho sami

Pokud umíte alespoň trochu šít, pak to pro vás bude snadné. Ale jde to i bez šití a do hodiny. Jak na to? V prvním kroku zvažte jeho rozměry. Minimální velikost by měla být 90 x 90 cm, aby se v něm děti cítily pohodlně.

Co budete potřebovat:

  • 4 x 180 centimetrové dřevěné tyče (třeba násada na koště)
  • 3 metry lana
  • plátno velikosti 180 x 240 cm
  • samovrtné šrouby
  • podložky
  • vrtačku
  • zapalovač
  • nůžky

Přibližně 10 cm od okraje tyčí vyvrtejte díry. Skrz první protáhněte lano, na jehož konci uvažte uzel. Konce lana zatavte zapalovačem, aby se netřepily. Všechny tyče svažte u opačných konců, než je díra s lanem dohromady tak, aby vytvořily základnu teepee. Rozložte je a najděte nejstabilnější polohu konstrukce. Lano, které jste protáhli první tyčí, provlečte další dírou následující tyče a omotejte ho dvakrát okolo.  Tento postup opakujte u všech tyčí, které máte.

teepee 1

Rozprostřete si vybranou látku a najděte střed. Ten položte na zadní stranu budoucího teepee a připevněte ho šroubem v místě, kde se tyče spojují. Pod hlavici šroubu nezapomeňte vložit podložku, aby se látka netrhala. Celou látku omotejte okolo konstrukce a nechte ji volně spadnout až na zem. Látku k jednotlivým tyčím opět přišroubujte za pomocí šroubu. Tam, kde bude vchod, ponechte plátno na jedné straně volné.

Máte hotovo. Stačí už jen “odekorovat“, ale to s klidným svědomím nechte na dětech. Pro kouzelnější chvíle jim dovnitř zavěste světelný řetěz a malebný úkryt je na světě.

Co ho třeba koupit?

Netroufáte si nebo nemáte čas na výrobu? Nevadí. Udělejte dětem radost i tak. Kupte jim teepee již hotové. Nespočet firem prodává krásné výrobky. Trh dnes nabízí mnoho krásných variant a doplňků. Vybrat si můžete barevné kombinace stejně jako velikosti. Pořídíte k nim barevně sladěné doplňky, jako jsou polštáře, kožešiny a deky.

Teepee Gray & Colors s doplňky - ČTVEREC
Teepee Gray & Colors s doplňky – ČTVEREC

Jakou velikost zvolit?

Pro jedno dítě se hodí klasické čtvercové teepee. Pětiúhelníkový tvar je ideálním řešením pro dvě a více dětí. Pokud se potýkáte s nedostatkem místa v pokojíčku, tak nezoufejte. Na trhu existují i mini čtvercové stany, které se vejdou na 1 m2.

Opravdu velké teepee mohou některé místnosti proměnit v nepoznání. Samotné latě bývají i 230 cm dlouhé. Pokud máte nižší stropy, raději dobře měřte. Mohlo by se stát, že ho vůbec nepostavíte. Celý stan totiž po postavení měří 210 cm.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here