Mramorový dotek luxusu
M

Je spojený s elegancí, okázalostí a luxusem. Jeden z materiálů, který byl v interiérech používán od nepaměti, je nadčasový mramor. Podlahy, obklady, vázy, dekorace, osvětlení i pracovní desky. Do prostoru vnáší noblesního ducha, a tak je populární i dnes. A můžete ho mít i vy.

mramor

Mramorové snění

Jste okouzleni jedinečným vzhledem mramoru? Nemusíte zrovna zaplatit horentní sumy, aby i váš interiér získal dokonalé vyznění, které mu zcela jistě tento honosný materiál dodá. Někdy postačí vsadit na pečlivě promyšlený detail, doplněk či prvek, který ozvláštní místnost a dopřeje jí kýžený finiš. A ne vždy musíte sáhnout po pravém mramoru. Různé možnosti tak přinášejí odlišné variace použití vzhledu mramoru v interiéru. Zkusíte to s ním?

Je libo umělý mramor?

Kdepak, ani interiér zdobený umělým mramorem neztratí nic ze své estetické podstaty. Jde o průmyslově vyráběný mramor, který stále častěji tvoří interiéry reprezentativních budov nebo soukromých rezidencí. Nejde o úplně nejlevnější variantu, jak docílit perfektních výsledků, nicméně to je proto, že výroba je složitá a tím pádem i nákladná. Přesto jde o možnost, jak prosytit interiér mramorovou patinou. Mezi výhody tohoto typu materiálu patří zejména jeho odolnost.

Litá inspirace

Dalším materiálem, který se dá použít pro svůj jedinečný vzhled, je litý mramor. Jeho kresba a životnost z něj dělá ideální prvek pro vybavení předsíní, vstupních hal, domácích spa i koupelen či kuchyní. Navíc má dobré tepelné vlastnosti, i to je výhoda. Jak vzniká? Při výrobě se používají mikromleté vápence, polyesterové pryskyřice, sklářské písky a nezbytná barviva. Vzniklá směs se odlévá do speciálních forem. Díky přídavku barvy lze vybrat nejrůznější barevné odstíny a vychutnat si unikátní vzhled, který do interiéru vnáší.

Konferenčný stolík NOBL - zelená , zlatá
Konferenčný stolík NOBL – zelená , zlatá

Bílá klasika

Kromě barevných variant mramoru je stále nejpopulárnější ten bílý. V prostoru působí nesmírně čistě a elegantně, ať už v lesklém nebo příjemném matném provedení. Přestože na první pohled může působit chladně, stačí jej doplnit mosaznými, měděnými nebo zlatými doplňky pro vytvoření hřejivých dojmů, nebo naopak stříbrnými pro udržení mírně zimního vyznění.

Buďte originální

Chcete se lišit? To můžete. I mramor má různé podoby. Pokud jdete s dobou, máte na výběr i plastické obklady s texturou. Ty může zdobit třeba broušený vzor v podobě květin či geometrických ornamentů. A právě tyto kombinace se hodí do minimalistických interiérů, kde se snadno stanou dominantou prostoru.

Zkuste kouzlo mramoru

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ne vždy na první pohled poznáte, zda je pro vás daný materiál to pravé ořechové. Pro začátek pořiďte alespoň jeden prvek, kterým ozdobíte prostor. Pracovní stůl jistě snese lampu s mramorovým podstavcem nebo vázu. Nechte se okouzlit, protože přesně tak bude tento jedinečný materiál působit také na všechny, kdo vstoupí do vašeho domova.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here