Mějte spánek jako na obláčku
M

Každý den zažíváme velké množství stresu. Chodíme do práce, věnujeme se rodině a chodu domácnosti. Všechny tyto aktivity mohou být nejen fyzicky, ale především psychicky velmi vyčerpávající. Po takových dnech si zasloužíme odpočinek a především pak kvalitní spánek. Potřebujeme načerpat novou energii, zregenerovat svá těla a být připravení na další náročný den. I proto je velmi důležitý pečlivý výběr postele, na které trávíme své noci. Vyzkoušejte boxspring postel a zaručujeme vám, že už se nebudete chtít vrátit na vaše staré klasické lůžko.

Meble Marzenie Postel boxspring Mario Electric Hard-Top
Meble Marzenie Postel boxspring Mario Electric Hard-Top

Co jsou boxspring postele?

Trend boxspring postelí neboli kontinentálních postelí pochází z USA a Skandinávie. V posledních letech se začal objevovat i u nás. Hlavní odlišností od klasických postelí je, že se u této postele nenachází žádný rošt. Postel je zjednodušeně řečeno tvořena dvěma matracemi umístěnými nad sebou. Spodní pružinová matrace slouží jako podpěra pro matraci postele, ta se tím pádem nedeformuje a prodlužuje se tím i její životnost.

Z čeho se postel skládá

Postel je tvořena celkem čtyřmi vrstvami. První vrstvou je takzvaný topper, jinými slovy vrchní matrace. Ta má sendvičovou konstrukci a je tvořena z VISCO pěny s paměťovým efektem na jedné straně a z vysoce pružné flexi pěny na druhé straně. Můžete si tedy vybrat, jaký povrch vám bude více vyhovovat. Topper vyniká svými ortopedickými vlastnostmi a je velmi vzdušný. Celá tato horní matrace je povlečená do potahu, který lze snadno sundat a vyprat.

Šedá dvoulůžková boxspring postel Sinkro Lineo, 180 x 200 cm
Šedá dvoulůžková boxspring postel Sinkro Lineo, 180 x 200 cm

Druhou vrstvou je nosná matrace, někdy také nazývaná jako taštičková. Přívlastek taštičková dostala podle svých pružin, kdy je každá jednotlivá pružina uložena ve svém vlastním pouzdře. Pružiny se pak mohou lépe přizpůsobit váze vašeho těla a poskytnout potřebnou oporu vašim zádům. Nosná matrace je rozdělena na jednotlivé zóny, takže snadno poskytne oporu hlavě, zádům nebo pánvi.

Pod nosnou matrací se nachází třetí vrstva, kterou je spodní matrace. Spodní matrace je vybavena speciálními pružinami, které jsou velmi pevné. Ty vstřebávají tlak z nosné matrace. Matrace je proto poněkud tužší. Ale díky tomu je i odolnější a má dlouhou životnost.

Poslední a nejspodnější vrstvou je nosný rám. Tento rám je masivní a velice robustní. Má vyztuženou konstrukci, která je zárukou stability celé postele.

Výhody boxspring postelí

Postele boxspring vám dodají pocit komfortu a luxusu. Na rozdíl od klasických postelí jsou velmi vysoké. Jejich výška je nejen velmi praktická a pohodlná při ulehání a vstávání. Vypadá na první pohled přepychově a při každém příchodu do ložnice budete mít pocit, že jste se ocitli v hotelovém pokoji.

Postel si můžete pořídit i s úložným prostorem a získáte tak místo pro vaše věci.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here