Letní vaření a stolování – s chutí do toho
L

Léto je v plném proudu a spolu s ním nás slunce nutí trávit veškerý volný čas na zahradě. Aby také ne, když se tu lépe odpočívá. A nejen to – venku i lépe chutná. Milujete sezónní grilování, ale váš gril vám ani zdaleka nestačí? Vsaďte na venkovní kuchyni a připravujte chutné pokrmy přímo v exteriéru – snadno a rychle.

bbq

Oběd na zahradě chutná a baví, zejména pokud je lehký a vyvážený, což v létě oceníte více, než kdy jindy. Tak proč ze stravování venku neudělat tradici a součást každého dne? I všední den může být nevšední. Abyste mohli vařit a jíst venku, musíte nejprve vytvořit kvalitní zázemí – protože i zahradní kuchařina může být naprosto komfortní. 

Úložný prostor

Jestliže si přejete mít vysněnou letní kuchyň, budete potřebovat dostatečný úložný prostor, kam si připravíte nádobí a nástroje – zkrátka abyste měli při ruce vše, aniž byste museli odbíhat do domu. Úložný prostor může obsahovat vámi zvolený kuchyňský pult s pracovní plochou, nebo můžete přidat oblíbený servírovací vozík s policemi či jednoduchou komodu. V nové letní kuchyni se neobejdete bez ubrousků, nádobí, pracovních nástrojů a čistých utěrek.

Univerzální vozík na kolečkách, bambus, ZELLER
Univerzální vozík na kolečkách, bambus, ZELLER

Čistá pracovní plocha

I venku můžete snadno připravit večeři pro celou rodinu. Aby však pracovní plocha zachovala hygienickou čistotu, promyslete, kam ji umístíte – nejlépe pod zastřešenou část terasy či altánu. I venkovní kuchyň budete muset pravidelně umývat a uklízet, ale to není nic, co byste neznali z běžného života.

Nezbytná voda

Pokud je to možné, nechte si v letní kuchyni udělat dřez s vodou. Bude se vám hodit – ať už budete chtít opláchnout zeleninu nebo uklidit po rodinné sešlosti. S vodou bude komfort vaší kuchyně dokonalý – a na venkovní vaření se budete těšit po celý rok.

13-dílný velký zahradní ratanový set AVENBERG PALMER
13-dílný velký zahradní ratanový set AVENBERG PALMER

Jídelní kout

S vařením venku souvisí také příjemné stravování na zahradě. Proto ke kuchyni připojte zahradní posezení, kde se se svými blízkými pohodlně najíte. Jestliže už zahradní nábytek máte na tom nejideálnějším místě, pak jednoduše promyslete, jak k němu připojit snovou zahradní kuchyň.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here