Květiny v domácnosti potěší tělo i duši
K

Květiny navozují příjemné klima a inspirativní prostředí nejenom pro práci. Většina z nás si život bez zeleně ve své blízkosti ani nedovede představit. Bez živých rostlin by život na Zemi ani nebyl možný. Díky fotosyntéze, které se aktivně účastní, můžeme dýchat. Produktem fotosyntézy je totiž kyslík. Živé rostliny v domácnosti slouží proto nejen k potěše, ale přinášejí i tolik potřebný kyslík pro život.

slunecnice

Živé nebo umělé květiny

Živé květiny vnášejí do prostor kouzlo a teplo. A přestože nemusí mít dlouhou životnost v podobě řezaných květů, můžete je snadno vyměnit v závislosti na sezóně. Některé rostliny jsou jedovaté, proto zvažte umístění takových květin v domácnosti, kde se vyskytují malé děti nebo zvířata, která by se jimi mohla otrávit.

Umělé rostliny jsou skvělou variantou pro ty, kteří hledají flóru se snadnou údržbou. Nevýhodou umělých květin je fakt, že se velmi rychle zapráší a je tak nutné je často sprchovat. Navíc, kdo dává přednost realistickému vzhledu, musí chvíli hledat, než najde. Nicméně pro interiérové projekty se umělé rostliny mohou hodit právě v kombinaci s živou flórou.

 

Vhodně umístěná zeleň působí na tělo i duši

Každá květina vyžaduje jinou péči. Pro všechny je důležité přirozené světlo a zálivka. Pokud uvažujete o oživení vaší chodby, do které slunce nezasvítí, volte raději umělé květiny. Nemáte k umělým květinám vztah? Pak zkuste tapetu s květinovým vzorem. Může oživit vchodové dveře, stejně tak celou stěnu nebo jen její část.

Máte rádi originalitu a obyčejné květináče vás začaly nudit? Včleňte do vašeho interiéru květinovou vertikální stěnu nebo osvětlený nástěnný obraz s živých rostlin. Vertikální stěna může být součásti již stávající omítnuté stěny, stejně tak jde vytvořit solitérní prvek oddělující části místnosti, který se stane skvostem vašeho domova.

kytka sluchatka

 

Květiny, kam se podíváš

Milujete květiny a chcete se jimi doslova obklopit. Vyzkoušejte zmiňované foto tapety nebo ložní povlečení. Nepřeberné množství potahových látek s květinovými vzory dnes umožňují najít si originální pohovku nebo křeslo.

Místnost lze doladit závěsy se stejným vzorem. Originálním kouskem ve vaší domácnosti se stane kovaná klika na dveře s malovanými květy na porcelánové rukojeti.

 

I květiny mají svůj význam

Růže představuje symbol lásky, vášně, touhy a půvabu. Tulipán značí upřímnost, věrnost a spolehlivost. S lilií si spojíme především nevinnost, ale představuje také upřímnou lásku a věrnost.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Milujete gerbery? Pak to vypovídá o tom, že věříte na pravou lásku, jste snílek a romantik. Orchidej v sobě nese význam krásy, smyslnosti a svůdnosti. Fialky napovídají o skryté lásce a pomněnky o nesmělosti odhalit své skutečné city.

Fialky znamenají skrytou lásku
Fialky znamenají skrytou lásku

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here