Kouzlete v interiéru pomocí zrcadel
K

Nejen estetická dekorace, která nechybí v žádné domácnosti, ale i univerzální pomocník, který v prostoru dokáže divy. To je zrcadlo. S jeho pomocí můžete dekorovat interiér jakéhokoli stylu a umí toho ještě více!

zrcadla v pokoji

Slouží nám nejen pro kontrolu bezchybného vzhledu. S trochou šikovnosti dokáže opticky zvětšit a prosvětlit prostor, při použití podle principů Feng Shui dokonce nabíjí energií. Zrcadlo ve vašem domově mohou nahradit klidně i zrcadla. Nebojte se použít tento jedinečný doplněk hned několikrát.

Malý prostor? Nevadí!

Bojujete s malým prostorem, který působí tmavě, chybí mu otevřenost a vzdušnost? Pak jsou to právě zrcadla, která vám mohou pomoci. Jak tedy vytvořit iluzi prostorného interiéru? Vyberte si větší zrcadla, která odpovídají stylu vašeho bydlení. Zrcadlo můžete umístit na zem a opřít o stěnu nebo tradičně zavěsit. Pokud se rozhodnete pro zavěšení na jednu ze zdí, pak vyberte tu, která se nachází přímo naproti oknu, které do místnosti vnáší přirozené světlo. Odraz se jednoduše znásobí, díky tomu pak v prostoru vzniknou odlehčenější a vzdušnější dojmy.

Stísněná předsíň nebo chodba

Ne vždy vypadá vstup do domu tak, jak bychom si představovali. Úplně nejhorší kombinací tohoto prostoru je stísněnost spolu s tmavým vyzněním, tedy nedostatkem světla. I v takovém případě mohou pomoci zrcadla. Do dlouhých a úzkých chodeb můžete použít menší dekorativní zrcadlové prvky, která různě rozvěsíte nebo sestavíte do nápadité mozaiky. Více zrcadel v různých rámech odpovídají dnešnímu trendu kombinace více obrazů na jednom místě, v úzké chodbě na sebe strhnou pozornost a prosvětlí ji.

Zrcadlo Reincarnation bílé 105cm
Zrcadlo Reincarnation bílé 105cm

Do koupelny patří

Umíte si představit koupelnu bez zrcadla? Do této intimní místnosti zkrátka patří. Opět slouží ke kontrole vzhledu a ke každodenním úpravám. V prostorné koupelně můžete dekorovat odvážněji – jestli toužíte po pořádné zrcadlové stěně, klidně se můžete odvázat. V těch menších si můžete pohrát se stylem. Zkuste rozbít geometrii a vybrat takový tvar zrcadla, který naruší stávající dojmy. V rámci koupelny pak nezapomínejte na kvalitní osvětlení, abyste se viděli reálně. Zabudované světlo může mít i samotné zrcadlo, pokud nemá, pak jej lze nahradit bodovými LED svítidly nebo zajímavou závěsnou lampou.

A co Feng Shui

Čínské principy Feng Shui řeší především tok energií v prostoru a celkově pak harmonii interiéru. A tak se není čemu divit, že se tímto učením můžete inspirovat rovněž v dekorování zrcadly. Podle těchto pravidel vám zrcadlo umístěné naproti jídelnímu stolu přinese hojnost a bohatství. V koupelnách, kde ho má většina z nás, podporuje pozitivní energii a symbolizuje živel vody. Kam však zrcadlo nepatří, přestože to spousta z nás nerespektuje, je konec chodby nebo předsíně. Tady totiž zabraňuje proudění energie.

Ať už se rozhodnete využít zrcadla v interiéru jakkoli, nezapomeňte, že můžete dekorovat jen podle sebe a svých pocitů. Nejlepší výsledek je ten, který se líbí vám osobně. Aby se vám lépe bydlelo.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here