Kam v běžné domácnosti umístit trezor?
K

Mít doma větší hotovost, šperky, důležité dokumenty a další cennosti jen tak bez zabezpečení by se vám nemuselo vyplatit. Pokud přemýšlíte nad pořízením trezoru, je kromě výběru konkrétního modelu velmi důležité jeho umístění. Víte, kam ho schovat?

Elektronický bezpečnostní trezor AVENBERG 30EK - 300x380x300
Elektronický bezpečnostní trezor AVENBERG 30EK – 300x380x300

 

Najít velmi podrobné informace na téma, jaký domácí trezor si vybrat, je velmi jednoduché. Zorientovat se díky recenzím a doporučením je otázkou chvilky. O poznání složitější je pak rozhodnout, kam ho umístit. Pokud nebydlíte na zámku, je váš výběr hodně omezený. Stejně tak to budete mít komplikované, chcete-li se vyhnout složitým stavebním úpravám a typickým klišé, kdy ve zdi za rodinným obrazem vznikne vyhloubený prostor pro umístění trezoru. Podívejte se na několik tipů, kam cennosti umístit, když bydlíte v běžném bytě či domě.

 

Kam se zloděj podívá?

Při hledání místa pro trezor vycházejte z několika faktů. Zkušený zloděj moc dobře ví, kam se podívat a zároveň má omezený čas. Na místě činu se nechce zdržovat příliš dlouho, protože s každou minutou roste riziko toho, že bude přistižen. Zkušenosti vykradených majitelů nemovitostí prozrazují místa, kam trezor určitě nedávat. Lupiči se dívají do obývacích stěn, nočních stolků, pod postel, pod matraci či do knihoven. Pohled na objevený trezor může některé lupiče odradit, jiné naopak motivovat. V každém případě by však nemělo být možné trezor celý ručně odnést. Vůbec nejlepší tak je, když na trezor lupič vůbec nenarazí.

Ohnivzdorný trezor FIRECHAMP 65 EL PREMIUM
Ohnivzdorný trezor FIRECHAMP 65 EL PREMIUM

 

Skvělé skrýše pro trezor

Kvalitní skrýš pro váš domácí trezor vždy bude určitým omezením z hlediska dostupnosti. V případě soukromého použití je však výhodou, že do trezoru zpravidla nepotřebujete dávat něco každý den. To je velký rozdíl v porovnání s firmami, které trezor využijí každý den například pro uschování tržby.

Skvělým tipem jsou dětské pokoje. Ani samotné dítě ve výsledku nemusí o přítomnosti trezoru vědět. Dalším doporučením jsou šachty za WC s neviditelnými revizními dvířky. Velmi dobře fungují také útroby kuchyňských linek, nejlépe rohy s vyskládanými hrnci a pekáči. Dobrými pomocníky jsou také duté sedací lavice, které lze snadno přišroubovat a v případě potřeby odšroubovat od podlahy.

 

Nepohodlný přístup je to hlavní

Bytoví zloději mají k obětavým vykradačům egyptských hrobek hodně daleko. Nechtějí se někde plazit v prachu, šplhat a natahovat. Udělají velký nepořádek, prohrabou hlavní skříně, překontrolují standardní skrýše a pak utečou s tím, co unesou. Pokud bude vaše schovka pro trezor obtížně dostupná, udělali jste pro bezpečnost vašich cenností to nejlepší. Dokonce i v malé domácnosti určitě vymyslíte místo, kam se vy osobně neradi natahujete a kam dáváte věci, na které časem zapomenete. A přesně tam patří váš trezor!

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here