Jsou gauče ve skandinávském stylu stále v módě?
J

Takzvaný skandinávský styl se stále více dostává i do běžných interiérů. To jenom potvrzuje fakt, že se stává opět lákavým módním trendem, pokud jde o zařízení interiérů v moderním, ale v některých případech i ne úplně tradičním stylu. Čím je charakteristický a proč si ho pořídit?

Rozkládací pohovka Catini CHRISTIAN - Šedá
Rozkládací pohovka Catini CHRISTIAN – Šedá

Pojem označovaný jako skandinávský styl je trendem při zařizování interiérů, který k nám přišel jak jinak než ze skandinávských zemí. Ty na někoho mohou působit chladnějším dojmem, což se často promítá i v barevnosti sedacích souprav. Takto nemusí být vždy. Hlavním unikátem daného stylu je především používání výhradně kvalitních a hlavně přírodních materiálů, což se odvíjí i od možnosti zařídit obývací pokoj v maximálním souladu s přírodou.

Jak se styl odráží na vzhledu gauče?

Jak již bylo zmíněno, velmi často odráží skandinávský styl určitou chladnost. Proto nelze očekávat, že by gauče v tomto stylu vynikaly přílišnou barevností. Právě naopak. Pokud jde o jejich vzhled, je spojený hlavně s použitím spíše světlejších, a mnohdy i neutrálních barev. Mnohdy takových, které lze běžně najít ve skandinávské přírodě. Dominují odstíny bílé barvy, stejně jako nelze zapomínat na barvu béžovou, ale i světle hnědou a mnohé další.

PANDORA pohovka
PANDORA pohovka

Opomenout nelze ani unikátní designové provedení. Některé mohou vypadat jako vyrobené z dřevěných palet, u jiných je jasným poznávacím znakem jednoduchost. Gauč ve skandinávském stylu může vypadat i jako velmi jednoduchá pohovka, bez područek a bez rozdělení na jednotlivé segment pomocí polštářů a opěrek. Řada modelů myslí i a praktičnost, díky čemuž může nabídnout i možnost rozložení a v případě nutnosti vyřešit improvizované přespání.

Karup Beat málá rozkládací pohovka 75x200 Nelakovaný
Karup Beat málá rozkládací pohovka 75×200 Nelakovaný

Jaké jsou vhodné materiály?

Gauče ve skandinávském stylu využívají primárně materiály přírodní. Základem se stává kvalitní, často surové dřevo, s minimálním opracováním a minimálními změnami svého přirozeného vzhledu. Kromě barvy nelze zapomenout ani na různé druhy a typy použitých látek, které mohou nahrazovat i standardní čalounění. Co ve skandinávském stylu naopak nebývá moc k vidění, to jsou materiály v podobě lesklé, ale i broušené kůže, které mají navozovat pocity určitého luxusu.

Styl, který nezklame

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

I když jsou dané možnosti spojeny hlavně s jednoduchostí designu, je třeba říci, že gauče ve skandinávském stylu působí velmi stylovým dojmem. Hlavně do interiérů zařizovaných v souladu s přírodou, kde nechybí světlé odstíny, stejně jako nechybí praktické otevření dispozice. Takových interiérech působí tento typ gauče velmi stylovým dojmem, který zaujme jakoukoliv návštěvu a nikdy neomrzí toho, kdo ho vlastní.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here