Takzvaný skandinávský styl se stále více dostává i do běžných interiérů. To jenom potvrzuje fakt, že se stává opět lákavým módním trendem, pokud jde o zařízení interiérů v moderním, ale v některých případech i ne úplně tradičním stylu. Čím je charakteristický a proč si ho pořídit?

Rozkládací pohovka Catini CHRISTIAN - Šedá
Rozkládací pohovka Catini CHRISTIAN – Šedá

Pojem označovaný jako skandinávský styl je trendem při zařizování interiérů, který k nám přišel jak jinak než ze skandinávských zemí. Ty na někoho mohou působit chladnějším dojmem, což se často promítá i v barevnosti sedacích souprav. Takto nemusí být vždy. Hlavním unikátem daného stylu je především používání výhradně kvalitních a hlavně přírodních materiálů, což se odvíjí i od možnosti zařídit obývací pokoj v maximálním souladu s přírodou.

Jak se styl odráží na vzhledu gauče?

Jak již bylo zmíněno, velmi často odráží skandinávský styl určitou chladnost. Proto nelze očekávat, že by gauče v tomto stylu vynikaly přílišnou barevností. Právě naopak. Pokud jde o jejich vzhled, je spojený hlavně s použitím spíše světlejších, a mnohdy i neutrálních barev. Mnohdy takových, které lze běžně najít ve skandinávské přírodě. Dominují odstíny bílé barvy, stejně jako nelze zapomínat na barvu béžovou, ale i světle hnědou a mnohé další.

PANDORA pohovka
PANDORA pohovka

Opomenout nelze ani unikátní designové provedení. Některé mohou vypadat jako vyrobené z dřevěných palet, u jiných je jasným poznávacím znakem jednoduchost. Gauč ve skandinávském stylu může vypadat i jako velmi jednoduchá pohovka, bez područek a bez rozdělení na jednotlivé segment pomocí polštářů a opěrek. Řada modelů myslí i a praktičnost, díky čemuž může nabídnout i možnost rozložení a v případě nutnosti vyřešit improvizované přespání.

Karup Beat málá rozkládací pohovka 75x200 Nelakovaný
Karup Beat málá rozkládací pohovka 75×200 Nelakovaný

Jaké jsou vhodné materiály?

Gauče ve skandinávském stylu využívají primárně materiály přírodní. Základem se stává kvalitní, často surové dřevo, s minimálním opracováním a minimálními změnami svého přirozeného vzhledu. Kromě barvy nelze zapomenout ani na různé druhy a typy použitých látek, které mohou nahrazovat i standardní čalounění. Co ve skandinávském stylu naopak nebývá moc k vidění, to jsou materiály v podobě lesklé, ale i broušené kůže, které mají navozovat pocity určitého luxusu.

Styl, který nezklame

I když jsou dané možnosti spojeny hlavně s jednoduchostí designu, je třeba říci, že gauče ve skandinávském stylu působí velmi stylovým dojmem. Hlavně do interiérů zařizovaných v souladu s přírodou, kde nechybí světlé odstíny, stejně jako nechybí praktické otevření dispozice. Takových interiérech působí tento typ gauče velmi stylovým dojmem, který zaujme jakoukoliv návštěvu a nikdy neomrzí toho, kdo ho vlastní.

Předchozí článekJak vybírat dětské psací stoly?
Další článek4 knihy, které si milovníci stylového bydlení zamilují

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno