Jak originálně zabalit vánoční dárky?

0

 Udělat radost svým nejbližším bývá o Vánocích na prvním místě. A nemusí se jednat ani o drahé dary, hlavně, aby byly od srdce. Vyhrát si můžete i s originálním zabalením, které potěší o to více, když bude na první pohled jasné, že jste mu věnovali péči a lásku.

Zabalit dárky tak, aby vypadaly pěkně, je občas úkol hodný génia. Ne vždy se nám totiž podaří vybrat takové krabice a obaly, aby šly snadno zabalit a vlastně si tolik práce s balením ani nedáme. Pojďme to změnit. 

Neforemné dárky dejte do krabice 

Znáte to, ne každý dárek má tvar praktický na balení. Můžete proto využít krabice, do kterých dárek umístíte. Poslouží stejně dobře i pro více menších dárků najednou, kdy do ní zabalíte celé sady a nemusíte balit jednotlivé produkty zvlášť. Do krabice můžete v klidu umístit i měkké dárky, které se vám budou také balit daleko lépe. 

Nová balicí technika z Japonska 

Není balicí technika jako balicí technika. Tuhle můžete využít pro balení vánočních dárků a pochází z Japonska. Trik spočívá ve správném umístění balíčku a ohýbání rohů papíru. Dárek se umístí na šikmo položený balicí papír. Jednoduchými diagonálními pohyby se pak krabice elegantně navine s balicím papírem. Při tom všem vám postačí pouhé tři kousky lepicí pásky. 

Výběr papíru hraje klíčovou roli

Stejně jako samotné umění balit dárky je důležitý i materiál, který použijete. Kvalita balicího papíru je klíčová. Vyberte si papír dostatečně pevný, který se vám nebude trhat. Kromě papíru si dejte práci i s výběrem vhodné ozdobné stuhy. Širší stužky vypadají elegantněji než slabší, vhodnou vychytávkou je i samostahovací mašle. 

Vyhrajte si s věnováním 

Kupte si i stylové a originální cedulky na dárky, které připevníte na stužku. Můžete na ně napsat i krátké věnování a celé předání dárku bude mít osobnější charakter. Věnování pak můžete doplnit i tenčí stužkou a nějakou vkusnou ozdobou, třeba větvičkou jehličnanu nebo šiškou. 

DIY tipy 

Kromě balících papírů a stužek nebo mašlí můžete značnou část balení dozdobit i sami pomocí nejrůznějších kreativních pomůcek, fixů nebo nálepek. 

  • vyřezávačky poslouží pro vyříznutí nejrůznějších tvarů, které můžete nalepit na balící papír dle svého gusta
  • razítka můžete obtisknout rovněž na balící papír, jen si dejte pozor na voskovaný povrch a využijte je spíše na hrubější přírodní papíry
  • vyrobit si můžete i jednoduché jutové nebo lněné mašličky 
  • mašle na dárku můžete doplnit vánočními dřevěnými dekoracemi nebo vánočními koulemi

Pokud tápete, jaký dárek vlastně originálně zabalit, mrkněte na nekonečnou inspiraci darů a dárků pro všechny věkové kategorie i skupiny na Darkoblog.cz.

Předchozí článekUdržte si v bytě teplo i během zimních měsíců
Další článekStoly z motoru a další interiérové vychytávky pro milovníky aut

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno