Investuje do nadstandardního bydlení, nebudete litovat
I

Vzhled interiéru ovlivní nejen celkový dojem z místnosti, ale je důležitým měřítkem také pro celkovou náladu a pohodu. Pokud chcete opravdu jedinečný interiér, vsaďte na kvalitní a odolné materiály, které jsou pravidlem pro luxusní interiér číslo jedna.

Zrcadlo Jeanice gold z-jeanice-gold-1421
Zrcadlo Jeanice gold z-jeanice-gold-1421

Ne každý je milovníkem sériově vyráběných produktů, které sázejí spíše konzum a nikoliv na originalitu a ruční řemeslnou práci. Což o to, každý má jiný vkus a jiné finanční možnosti. Pokud vám to ale peněženka dovolí, není žádný důvod, proč si nedopřát nadstandardní bydlení, které bude mít duši. Uvědomte si také, že pokud si za výbavu připlatíte, nejedná se o rozmar na jednu či dvě sezóny, ale skutečně o dlouhodobou investici, kterou budou obdivovat třeba ještě vaše pravnoučata.

Pochlubte se dřevěnými obklady

Toužíte-li po opravdu luxusním bydlení, vsaďte na dřevo. A ne ledajaké. Klasické obklady najdete všude. Málokdo se ale může pochlubit těmi interiérovými dřevěnými, jejichž pečlivé provedení a kvalitu můžete vidět na první pohled i dotek. Volit musíte samozřejmě s ohledem na konkrétní místnost, vězte ale, že dnes najdete přehršel nejrůznějších typů, které můžete uzpůsobit místnosti přímo na míru.

Možná by vás napadlo, že mít dřevěné obklady stěn není příliš praktické. Opak je pravdou. Představte si kvalitní provedení, vysokou odolnost, přírodní i moderní design a širokou škálu odstínů. Jedničkou na trhu v dřevěných obkladech je firma Gtrade s.r.o., která obklady navíc potahuje polymerovou fólií, čímž je chrání a zajišťuje tak delší životnost. Hodí se proto nejen do domácností, ale také do frekventovaných komerčních prostor, které bývají denně vystaveny vysoké zátěži. Povrch je ošetřen tak, aby podlaha vydržela barevně stálá, odolná a bezúdržbová.

Nezapomeňte na sladěný nábytek

Pokud už si zvolíte dřevěné obklady nebo jiné výraznější obložení, nábytek do interiéru volte s citem. Vyvarujte se velkých masivních kusů, které budou stěny zastiňovat. Naopak, skvěle je podtrhnou jemné linie nábytku. Třeba designové dřevěné židle s opěradlem z šedé tkaniny. Nebo bílé čisté sedátko s kovovu konstrukcí. Kromě vzhledu a originálního provedení myslete ale také na vaše záda. Ani ten nejluxusnější kousek nemusí zaručit ergonomické sezení.

židle DONET WHITECH00940WH
židle DONET WHITECH00940WH

 

Medo Jídelní židle ARMY dřevo - ořech
Medo Jídelní židle ARMY dřevo – ořech

 

Kombinujte chytře a s mírou

Nebojte se kombinace zdánlivě nezkombinovatelných materiálů. Dřevo může skvěle pasovat nejen ke kovu, ale také k mramoru či kameni. Ať už si vyberete mramorový stůl nebo obklady kamenné či keramické, buďte si jistí, že pozvednete interiér na daleko vyšší úroveň. Myslete také na to, že méně je více. Těžkopádné přezdobené kusy k nadstandardnímu bydlení nepřispívají. Žádoucí je naopak dostatek prostoru, vzdušnost a organizovanost.

Jídelní stůl s dekorem mramoru RGE New York
Jídelní stůl s dekorem mramoru RGE New York
Rondine Obklad Canyon Black 15x61
Rondine Obklad Canyon Black 15×61

Doplňků volte méně, zato výrazné

Čistý prostor si žádá velké hladké plochy. Takzvané lapače prachu pro dekorační účely jistě nepotřebujete. To však neznamená, že dekorací byste se měli zcela vyvarovat. Vyberte si však pouze takové, které pro vás mají nějakou hodnotu a kterých se prostě nechcete vzdát. Kvantita nebude rozhodně měřítkem číslo jedna. Mnohem lépe poslouží kousky výraznější, ale zvolené s rozvahou. Skvěle budou vypadat nejen sochy, ručně malované obrazy či vázy. Zvolit můžete i výrazně rámované luxusní zrcadlo.

 

Autorka: Michaela Kratochvílová

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here