Elegantní domov? Vybírejte nábytek s otvory pro kabely
E

Kabelům a vodičům se nevyhnete, provázejí vás prakticky na každém kroku. Bez nich by to prostě v moderní domácnosti nešlo. Někdy jsou ale příčinou komplikací, nepořádku a zbytečného narušení interiéru. Kabeláž však můžeme vést nenápadně již připravenými otvory v nábytku.

PC stůl Gloria
PC stůl Gloria

Chcete, aby vaše domácnost vyhlížela upraveně a elegantně, ovšem současně se samozřejmě nehodláte vzdát vymožeností, které s sebou přinášejí stávající vodiče a kabely. To znamená především připojení k internetu, propojení mezi počítači, napájení běžných domácích spotřebičů apod.

S pilou a vrtačkou budete postrachem nábytku

Pokud ve vás zvítězí šetřílek, můžete zkusit svůj nábytek dodatečně opatřit průchodkami nebo otvory pro vedení potřebné kabeláže. Ovšem je třeba si uvědomit, že tyto svépomocné zásahy často přinesou pravý opak toho, co jste původně zamýšleli. I při dobré vůli totiž výsledek nejspíš (nejste-li zkušený vyučený truhlář s plně vybavenou dílnou) nebude splňovat estetické a funkční požadavky, jež jste si stanovili. Navíc už takový neodborně poškozený nábytek jen tak někdo nedokáže v případě potřeby zrenovovat.

Psací stůl MAJA 5014 9046
Psací stůl MAJA 5014 9046

Stačí se porozhlédnout a můžete vybírat

Nábytek totiž v současné době mnohé firmy vyrábějí rovnou uzpůsobený k nenápadnému a přitom šetrnému vedení kabelů a dalších vodičů tak, aby letmému pohledu zůstaly skryty a přitom byly kdykoli v případě potřeby dostupné. To je velmi důležitý detail. Ačkoli úpravy, opravy a rekonstrukce kabelové sítě neděláte pochopitelně každý měsíc. Ale občas na ně prostě dojde a v takovém případě je právě nábytek s výřezy a otvory pro manipulaci s kabely ideální.

Psací stůl ergonomický levý, třešeň
Psací stůl ergonomický levý, třešeň

Další výhody vhodně vedených kabelů

Kromě snadné dostupnosti a možnosti pohotových úprav kabeláže najdeme u nábytku s připravenými otvory i dalších přednosti. Systematicky vedené kabely oceníme rozhodně při úklidu. Místo prohrabování se spletí vodičů máte přehled, kde všechny vedou a nemusíte se obávat, že zatažením nebo zachycením hubicí vysavače něco důležitého vypnete či přerušíte. Kabely také při vedení vhodnými a dostatečně velkými otvory netrpí zlomem ani otěrem a zvýšíme tak jejich životnost.

Domácí výroba nábytku nebo jeho úpravy

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Přes varování výše se najdou kutilové, kteří se do podobného sisyfovského úkolu odvážně pustí. Sestavit zakoupenou stavebnici nábytku, kam jsme předem (s rozvahou a podle úsloví „dvakrát měř a jednou řež“) vyvrtali a vyřízli potřebné otvory se většinou podaří. Ovšem pustit se do kompletní výroby si může troufnout jen skutečně zručný kutil s truhlářskými zkušenostmi a dobře vybavenou dílnou. Jinak je trefou do černého výběr vhodného nábytku s již připravenými otvory, tomu můžete věřit!

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here