Aktuálním trendům v bydlení vévodí fialová barva a přírodní prvky
A

Aktuální trendy vám pomohou najít inspiraci a nový náboj do vaší domácnosti. Nemusíte se jich bezvýhradně držet. Důležité je, abyste se doma cítili pohodlně. Stačí obměnit pár bytových doplňků nebo změnit barvy textilii.

fialka

Barvou pro letošní rok je fialová. Symbolizuje empatii, duchovnost, bohatství a tajemno. Nese v sobě rovnováhu mezi mužskou a ženskou energii. Povzbuzuje kreativitu a inspiraci. Skvělé se dá kombinovat s modrou, zelenou, hnědou, růžovou i šedou.

Dalšími barvami pro tento rok jsou kouřově růžová, modrá v barvách oceánu, zelené a zemité barvy. Zelená symbolizuje růst a vývoj. Značí rovnováhu a klid. Přináší radost z nových začátků a vyvolává optimismus. Představuje přírodu a zdraví. Nese v sobě nezávislost a čistý vztah k Zemi a přírodě.

Jednoduché tvary, černobílé kombinace a spojení přírodních materiálu s kovy jsou trendem letošního roku v bydlení. Důležitým aspektem je propojení s přírodou a sluncem. V kurzu jsou zelené stěny z živých květin a přírodní motivy, fototapety zvířat nebo mořského světa. Hodně oblíbené jsou také květinové malby na zeď.

Fototapeta - Kráska a zvíře II 450x270
Fototapeta – Kráska a zvíře II 450×270

Trendy v materiálech

Kombinace tvrdého a křehkého je pro rok 2018 typická. Předměty z tvrdého železa v kombinaci s křehkým sklem vnesou do domácnosti ladnost a eleganci. Zlatá barva se vrací na scénu a odráží se v mosazi, na kování, textiliích i rámech. Na podlahách frčí terazzo. Jedná se o směs cementu, luxusních kamenných drtí a barviv. Skvělé nahradí mramor.

Living with Art

Vlastní galerie je to, o co tady kráčí. Kombinuje moderní styl s prvky starobylého umění. Pestrobarevné koberce, starožitný nábytek v kombinaci s moderními dekoracemi. To vše charakterizuje tento typ bydlení. Jsou pro něj typické barvy zelená, modrá, červená v kombinaci se světlými podlahami a bílými nebo šedými stropy.

Modern Elegance

Kombinuje moderní prvky v klasickém konceptu. Profilové lišty a rozeny jsou doplněné moderním obkladovým kamenem a tapetami s motivem dřeva nebo kamene. Tento elegantní styl působí hřejivě a měkce. V barvách využívá krémové odstíny.

Sunny Place

Slunce do domů vnesou květinové vzory v kombinaci s dřevěnými prvky. Dekorace v podobě svíček, kožešin, sametu a saténu jsou pro tento styl typické. Stejně jako vyšívané vzory s odstíny šedé a zlaté. Třpytivé odstíny zlaté barvy odráží do interiéru sluneční paprsky a tím do něj vnáší světlo.

Planet Home

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Tento styl kombinuje materiály z celého světa. Len, kožešiny, kůže, korek nebo sisalové vlákno přináší do interiéru přírodu. Robustní dřevěné podlahy skvělé doplňují mohutné zelené rostliny. Květinové vzory a zvířecí prvky podtrhují přírodní vzhled. Z barev se používají odstíny oceánu, šedivě zelené, máty a oliv.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here