8 benefitů, které vám přinese domácí saunování
8

Milujete horký relaxační pobyt v sauně? Tak proč si jednu nepořídit rovnou domů? Oživte svou zahradu nebo dokonce byt a vsaďte na komfortní domácí saunování. Přinášíme hned 8 výhod, proč investovat do sauny.

sauna 2

Pravidelné saunování přináší mnoho benefitů – mezi nimi jsou dokonce i ty zdravotní. Jestliže jste propadli kouzlu sauny, umožněte si tuto proceduru vychutnávat kdykoli. Saunování je totiž skutečně zdravé, pomůže vám zbavit se stresu a dopřeje vám dokonalý odpočinek.

Podpoříte imunitu

Pravidelný pobyt v sauně při vysokých teplotách podporuje lidskou imunitu. Jednou za čas si proto stačí dopřát saunový relax. Právě zmíněné vysoké teploty spustí procesy regenerace v těle. Sauna je prevencí nachlazení, virových onemocnění a chorob dýchacích cest. Nakonec koupí sauny prospějete všem členům domácnosti.

sauna 3

Zbavíte se toxinů

Zbavit tělo škodlivých látek není vždy jednoduché, o čemž vypovídají i nejrůznější očistné kůry – a ruku na srdce, ne vždy je lehké je dodržet. Mnohem snadnější je zavřít se do sauny. Při pocení v sauně se kromě vody z těla vyplavují toxiny a kovy. Jak rychle a účinně pročistit organismus a přitom se příjemně uvolnit? No přece v sauně. A bonus navíc? S detoxikací můžete ztratit nějaké to kilo.

Zaplaví vás endorfiny

Znáte ten pocit, kdy po hodině cvičení celí zpocení nahodíte úsměv a vychutnáváte si příval endorfinů, tedy hormonů štěstí? V sauně je nasbíráte také – a nemusíte se ani hýbat. Stačí si odpočinout.

sauna 4

Zbaví vás bolesti

Trpíte bolestmi kloubů, zad nebo migrénami? I sauna může pomoci na nepříjemnou bolest. Vysoké teploty a pravidelný pobyt v sauně pomáhá zmírňovat některé druhy bolesti. Vyzkoušejte to – a třeba k saunování přidejte aromaterapii. Eukalyptový olej dělá divy!

Vyčistí a omladí vám pleť

Trpíte zanesenou a problematickou pletí? Sauna vám pomůže pleť dokonale vyčistit. Při saunových teplotách se otevírají póry, které se tak pročistí. Pravidelné saunování pleti prospívá – svěžest vaší pokožky vás možná překvapí. Podobně zabojuje sauna také proti celulitidě – a plavková sezóna bude začínat s radostí.

Möve SUPERWUSCHEL saunová osuška 80x200 cm béžová
Möve SUPERWUSCHEL saunová osuška 80×200 cm béžová

Zhubnete

Chcete zhubnout a nedaří se vám to? Nastartujte metabolismus v sauně. Pravidelný detoxikační relax pomáhá při odvodňování a spolu s ním způsobí úbytek na váze. Hubnutí pak půjde samo.

Budete déle žít

Jestliže pravidelně navštěvujete saunu, pak vás možná potěší zjištění, že budete déle žít. Saunový proces podporuje kardiovaskulární systém, což je v prevencí civilizačních onemocnění.

Budete mít soukromí

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ne každý se rád zavře do sauny spolu s cizími osobami, jako je tomu ve veřejných saunách. Pokud z takových situací máte nepříjemné pocity, pak je vyřeší soukromí, které přináší domácí sauna. Saunujte, kdykoli se vám zachce. Uděláte něco pro sebe – pro své tělo i duši.

BAZENY-OBCHOD RENTO Saunový kbelík + naběračka, rašelina
BAZENY-OBCHOD RENTO Saunový kbelík + naběračka, rašelina

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here