5 věcí, které musíte vědět o dvojumyvadle
5

Přemýšlíte nad pořízením dvojumyvadla a jeho přítomnost v koupelně vám přijde jako dokonalý nápad? V tom případě se podívejte na pětici věcí, které byste o něm měli vědět, než se ho rozhodnete pořídit.

Nábytkové dvojumyvadlo Villeroy & Boch Memento 100x47 cm, dva otvory pro baterii 5133AK01
Nábytkové dvojumyvadlo Villeroy & Boch Memento 100×47 cm, dva otvory pro baterii 5133AK01

Přemýšlíte nad pořízením dvojumyvadlo? Objevte pětici klíčových informací, které byste o něm měli vědět, než se ho rozhodnete pořídit domů.

Dvojumyvadla se dostávají zpět do módy a není se čemu divit. Na pohled jsou velmi atraktivní. V koupelně působí elegantně a větší rozměry úplně křičí do světa, že se při ranní hygieně nebudete muset přetlačovat o drahocenné místo před zrcadlem. Než si vyberete konkrétní model dvojumyvadla, podívejte se na několik klíčových informací. S nově nabitými poznatky pro vás bude výběr hračka.

1. Dvě nezávislé baterie

Hlavní výhodou dvojumyvadla je kromě avizovaných rozměrů přítomnost dvou nezávislých baterií. Ty by měly mít identický vzhled. Dvojumyvadlo dokáže obsloužit dva lidi najednou, přičemž každý z nich má možnost nastavit si vlastní teplotu vody. Nezapomínejte však na to, že toto řešení je mírně náročnější na instalaci. Stejně tak musíte mít kvalitní vodovodní rozvody a dostatečný tlak vody. To může být ve starších budovách problém. Neváhejte se předem poradit s instalatérem.

2. Oddělené mycí plochy

Při výběru dvojumyvadla máte možnost rozhodnout se, zda-li chcete dvě oddělené mycí plochy, nebo jednu společnou. Každá z těchto variant má své plusy a mínusy, které se týkají nejen každodenního používání, ale také čištění a praktičnosti. Finální rozhodnutí je pochopitelně na vás, avšak zkuste před nákupem zapřemýšlet, jak se chystáte dvojumyvadlo využívat.

KERAMAG SILK dvojumyvadlo 121620600
KERAMAG SILK dvojumyvadlo 121620600

3. Více místa pro více úklidu

Čištění jednoho umyvadla je časově náročné a v mnoha rodinách jsou konflikty o tom, kdo zašpinil zubní pastou umyvadlo, na denním pořádku. S pořízením dvojumyvadla počítejte s tím, že s úklidem strávíte více času. Pochopitelně se můžete domluvit na tom, že si každý bude pečlivě mýt své vlastní umyvadlo, ale to v praxi většinou nefunguje.

4. Praktické řešení jen někdy

Dvojumyvadlo působí prakticky, ale skutečné výhody přináší v momentě, kdy se rozhodnete pro dvě oddělené mycí plochy. Ty vám umožňují v každém umyvadle dělat něco jiného. Jedno zůstane k dispozici celé rodině a v druhém se může ručně prát spodní prádlo. Takové rozdělení má opravdu celou řadu výhod. Mezi oddělenými plochami často vznikne odkladový prostor. Na něj můžete umístit například dózu se zubními kartáčky, dávkovač mýdla nebo koupelnovou dekoraci.

5. Vyšší pořizovací cena

Neplatí vzorec, že by dvojumyvadlo stálo jako dvě běžná umyvadla. Cena dvojumyvadel bývá vyšší, nicméně jejich estetická a přidaná hodnota za to stojí. Neváhejte i vy objevit jejich výhody. Vaše koupelna nějaký ten designový kousek zcela jistě ocení.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here