Nechat povalovat potraviny v taškách a plastových obalech jen tak na kuchyňské lince? To rozhodně nevypadá dvakrát dobře. Čtveřice tipů vás naučí potraviny skladovat stylově. Stačí vám k tomu několik praktických pomocníků do kuchyně. Nechat povalovat potraviny v taškách a plastových obalech jen tak na kuchyňské lince? Objevte 4 tipy, jak potraviny skladovat stylově.

Chlebovka BIN – kontejner na pečivo EH Excellent Houseware
Chlebovka BIN – kontejner na pečivo EH Excellent Houseware

 

Vyskládat potraviny v originálních obalech na linku a do poliček je možná jednoduché, ale pravdou zůstává, že kuchyň kvůli tomu vypadá neuklizeně. Pokud si potrpíte na elegantní a stylové bydlení, začne vám pohled na pestrobarevné obaly, konzervy, igelitové sáčky a loga výrobců velmi brzy vadit. Skladování a balení potravin může vypadat zcela jinak!

 

1. Využijte designové chlebníky a ošatky

Čerstvé pečivo by mělo patřit ke každé rodinné snídani bez ohledu na to, zdali si pečete doma, nebo nakupujete v oblíbené pekárně. Designové chlebníky a ošatky pro stále čerstvé pečivo vypadají mnohem lépe než běžné sáčky. Prodlužují životnost pečiva tím, že zabraňují tvorbě nežádoucích plísní. Velmi dobře působí nejen plastové, ale i kovové kontejnery. Velkou popularitu si získávají chlebníky s bambusovým krytem. Odnímatelný kryt využijete jako desku na krájení.

 

2. Vsaďte na dózy s nádhernými motivy

Určitě nechcete z kuchyně udělat výstavu krabic à la regál ze supermarketu. Nakoupené potraviny vybalte a umístěte do stylových dóz. Ty mohou být nejen plastové, ale plechové, keramické a dřevěné. Při zakoupení celého setu se vám podaří vše dokonale sladit. Atraktivní jsou vintage dózy na kávu, cukr, mouku a další sypké směsi. Milovníky čaje zase nadchnou plechové dózy s nápisy. Ty přináší do kuchyně příkladný pořádek.

Creative Tops Plechová kulatá dóza velká 14x25x25cm
Creative Tops Plechová kulatá dóza velká 14x25x25cm

 

3. Zavařovačky jsou v módě

Sušenky, bonbóny, ořechy, sušené ovoce a hromada dalších potravin najde domov ve stylových zavařovacích sklenicích. Sklenice s klipem mají různé tvary a velikosti. V prostředí kuchyně jim to náramně sluší a jsou praktické. Při vaření můžete mít vše krásně při ruce. A pozor! Menší zavařovačky mohou posloužit také jako stylové sklenice na domácí limonádu.

FIDO DOSE Skleněná dóza 500ml
FIDO DOSE Skleněná dóza 500ml

 

4. Pořádek v lednici

Také při pohledu do lednice nevíte, kde co je? Nelíbí se vám pohled na otevřené potraviny? I tento stav máte možnost snadno změnit. Využijte boxy na vajíčka, máslenky, svačinové krabičky a transparentní dózy do ledničky. Některé mají výstupky na dně proti vlhnutí potravin, další nabídnou zvýšený okraj pro ochranu před únikem tekutin z ovoce. S takovými pomocníky je dlouhodobé skladování a zachování čerstvosti hračkou. Pokud nechcete, aby se vám v lednici kupily různé načnuté obaly, jsou boxy a dózy ideálním řešením.

Všechny výše zmíněné tipy promění prostředí kuchyně k nepoznání. Vsaďte na styl a dejte sbohem ošklivým krabicím, ve kterých je složité se vyznat.

Předchozí článekNastal čas oprášit zahradní domek
Další článekVodovodní baterie jako šperk vaší koupelny

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno