4 tipy, jak na stylové skladování potravin
4

Nechat povalovat potraviny v taškách a plastových obalech jen tak na kuchyňské lince? To rozhodně nevypadá dvakrát dobře. Čtveřice tipů vás naučí potraviny skladovat stylově. Stačí vám k tomu několik praktických pomocníků do kuchyně. Nechat povalovat potraviny v taškách a plastových obalech jen tak na kuchyňské lince? Objevte 4 tipy, jak potraviny skladovat stylově.

Chlebovka BIN – kontejner na pečivo EH Excellent Houseware
Chlebovka BIN – kontejner na pečivo EH Excellent Houseware

 

Vyskládat potraviny v originálních obalech na linku a do poliček je možná jednoduché, ale pravdou zůstává, že kuchyň kvůli tomu vypadá neuklizeně. Pokud si potrpíte na elegantní a stylové bydlení, začne vám pohled na pestrobarevné obaly, konzervy, igelitové sáčky a loga výrobců velmi brzy vadit. Skladování a balení potravin může vypadat zcela jinak!

 

1. Využijte designové chlebníky a ošatky

Čerstvé pečivo by mělo patřit ke každé rodinné snídani bez ohledu na to, zdali si pečete doma, nebo nakupujete v oblíbené pekárně. Designové chlebníky a ošatky pro stále čerstvé pečivo vypadají mnohem lépe než běžné sáčky. Prodlužují životnost pečiva tím, že zabraňují tvorbě nežádoucích plísní. Velmi dobře působí nejen plastové, ale i kovové kontejnery. Velkou popularitu si získávají chlebníky s bambusovým krytem. Odnímatelný kryt využijete jako desku na krájení.

 

2. Vsaďte na dózy s nádhernými motivy

Určitě nechcete z kuchyně udělat výstavu krabic à la regál ze supermarketu. Nakoupené potraviny vybalte a umístěte do stylových dóz. Ty mohou být nejen plastové, ale plechové, keramické a dřevěné. Při zakoupení celého setu se vám podaří vše dokonale sladit. Atraktivní jsou vintage dózy na kávu, cukr, mouku a další sypké směsi. Milovníky čaje zase nadchnou plechové dózy s nápisy. Ty přináší do kuchyně příkladný pořádek.

Creative Tops Plechová kulatá dóza velká 14x25x25cm
Creative Tops Plechová kulatá dóza velká 14x25x25cm

 

3. Zavařovačky jsou v módě

Sušenky, bonbóny, ořechy, sušené ovoce a hromada dalších potravin najde domov ve stylových zavařovacích sklenicích. Sklenice s klipem mají různé tvary a velikosti. V prostředí kuchyně jim to náramně sluší a jsou praktické. Při vaření můžete mít vše krásně při ruce. A pozor! Menší zavařovačky mohou posloužit také jako stylové sklenice na domácí limonádu.

FIDO DOSE Skleněná dóza 500ml
FIDO DOSE Skleněná dóza 500ml

 

4. Pořádek v lednici

Také při pohledu do lednice nevíte, kde co je? Nelíbí se vám pohled na otevřené potraviny? I tento stav máte možnost snadno změnit. Využijte boxy na vajíčka, máslenky, svačinové krabičky a transparentní dózy do ledničky. Některé mají výstupky na dně proti vlhnutí potravin, další nabídnou zvýšený okraj pro ochranu před únikem tekutin z ovoce. S takovými pomocníky je dlouhodobé skladování a zachování čerstvosti hračkou. Pokud nechcete, aby se vám v lednici kupily různé načnuté obaly, jsou boxy a dózy ideálním řešením.

Všechny výše zmíněné tipy promění prostředí kuchyně k nepoznání. Vsaďte na styl a dejte sbohem ošklivým krabicím, ve kterých je složité se vyznat.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here