3 barvy pro harmonický domov
3

Interiér je většinou místem, kde si vychutnáváme chvíle volna a kam zveme také občasné návštěvy. Slouží tak nejen ke každodennímu odpočinku, ale také nás jistým způsobem reprezentuje. Proto se mnoho z nás zabývá vzhledem našeho domova. A právě při zařizování prostoru, kde žijeme, hrají důležitou roli barvy. Jaké odstíny vykouzlí z vašeho obydlí harmonickou oázu klidu?

Zelená pro harmonický domov
Zelená pro harmonický domov

Pro optimisty

Řadíte se mezi pozitivně naladěné šťastlivce? Ať už do této kategorie spadáte či nikoli, náladu vám vždy zlepší a udrží zelená barva. Jde o velmi optimistickou barvu, která má schopnost uklidnit každého z nás. Proč tomu tak je? Naše podvědomí si ji jednoduše spojuje s příchodem jara a s probouzením přírody. Zelená interiér snadno projasní a osvěží – a to jakýkoli její odstín. Možná právě proto byla v roce 2017 zvolena barvou roku. Ti odvážnější z nás mohou sáhnout po odvážné smaragdové, opatrnější mohou volit pastelově či světle zelenou. Velmi populární je rovněž kombinace tón v tónu. Jako podklad pro zelené barevné spektrum použijte neutrální barvy, pouze několik dominantních prvků povzneste výjimečnými zelenými tóny. Váš domov bude působit šťastně a klidně.

242163 vidaXL 3 bílo-zelené plovoucí MDF police na vystavování/ukládání knih a DVD
242163 vidaXL 3 bílo-zelené plovoucí MDF police na vystavování/ukládání knih a DVD

Pro relax

Milujete skutečný odpočinek a zaslouženou relaxaci? Pak snadno propadnete kouzlu modré barvy. Modrá paleta podobně jako její kamarádka zelená uklidňuje a vytváří příjemnou atmosféru. Měla by se však používat s lehkostí. Příjemné prostředí vykouzlí světlá či pastelová modrá – pokud to nepřeženete, vytvoříte až mírně snové zázemí, kam se budete každý den těšit při návratu z práce. Oblíbená je také královsky modrá. Tato vznešená barva se výborně kombinuje s šedou, stříbrnou nebo zlatou. Ať už zvolíte jakoukoli modř, váš domov se stane dokonalým útočištěm.

Pro čistotu

Čistý může znamenat harmonický. Pokud si nejste jisti, která barva je pro vás ta pravá, pak zvažte působení bílé. Bílá barva je symbolem čistoty a jednoduché krásy. Bílý interiér navíc můžete kdykoli protkat barevnými doplňky, protože tato neutrální barva umožňuje přeměny přesně podle vaší nálady. Hodí se i do menších místností, které šikovně vizuálně zvětší. Dokonale odlehčí prostředí s těžkým, masivním nábytkem. Univerzální barva s vaším osobním dotekem rozhodně nebude působit studeně. Ba naopak – umožní vám plynulé usazení emocí a vyladění maximálního pohodlí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here