Závěsné křeslo přinese k vám domů originální relax
Z

Když se řekne křeslo, představí si řada lidí v podstatě klasické a často i robustní varianty, které mohou být součástí sedacích souprav. Nejde o variantu jedinou. Do popředí se dostávají jeho různé modernější alternativy. Máme na mysli závěsné křeslo, které je zajímavou variací na klasickou houpací síť a zároveň na osvědčenou součástí každého interiéru.

Pohodlnost a zároveň unikátnost při sezení? Obojí mohou nabídnou jedinečná závěsná křesla. Zaujmou svým vzhledem, stejně jako nabídnou místo pro dokonalou relaxaci.


Mít doba křeslo není zase až tak nic neobvyklého. Tedy pokud mluvíme o standardních variantách, které zná v různých podobách opravdu každý. Žijeme však v době, kdy se trendy v bytovém designu neustále vyvíjejí. To má vliv i na vznik nových možností. Sem rozhodně musíme zařadit závěsné křeslo, které vychází z konceptu běžné houpací sítě, ale kromě možnosti ležení je i prostorem, kde se dá pohodlně relaxovat v sedě.

Jaké existují možnosti?

Jedná se o celkem inovativní směr, který je spojený hlavně s oblibou u mladších generací, stejně jako u lidí, kteří hledají různé alternativní směry ve výbavě svého interiéru. Na trhu existuje několik možností, které se liší hlavně svým celkovým provedením. Pokud jde o provedení velikostní, tak se závěsná křesla liší tím, zda se jedná o varianty určené pro děti, nebo dospělé. Také je třeba rozlišovat to, pro kolik lidí jsou určena. Jsou varianty pro jednoho, stejně jako varianty pro dva.

Závěsné křeslo, bílá / šedá, NOELA
Závěsné křeslo, bílá / šedá, NOELA

Znáte výhody a nevýhody?

Závěsná křesla jsou unikáty, o tom rozhodně není pochyb. Podívejme se i na výčet jejich výhod a nevýhod. Mezi klady jasně patří bohatý výběr. Jak s ohledem na velikost a určení, ale také s ohledem na různé barevní provedení, u kterých se není nutní držet při zemi. Dále je kladem i maximální pohodlnost. Sezení nemusí být jenom klasické, jelikož lze zaujmout i řadu jiných pohodlných poloh. Ve výčtu pozitiv nechybí ani příznivá pořizovací cena.

Počítat je nutné i s drobnými nevýhodami. Zatímco klasické křeslo nebo vak postavíte na místo, zde je třeba vyřešit i zavěšení. Dále je nevýhodou především jeho horší mobilita v porovnání s klasikou.

Jaké jsou možnosti instalace?

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Kdo se rozhodně se závěsné křeslo pořídit, ten by měl vědět i to, jaké jsou možnosti instalace. Jsou hned dvě a ta první je v podstatě klasická. Jedná se o formu umístění do stropu, kde je třeba instalovat upevňovací prvky, na které se křeslo zavěsí pomocí karabiny. Druhým řešením je využití montované konstrukce, na které se křeslo také zavěsí. Není tedy nutné kamkoliv vrtat, ale zároveň je třeba počítat s tím, že konstrukce má kvůli stabilitě větší rozměry. Alternativou může být i instalace venku, například na větev stromu nebo na jiný existující prvek s dobrou nosností.

 

TAMARKI Závěsné houpací křeslo CHILLO, přírodní nebarvené
TAMARKI Závěsné houpací křeslo CHILLO, přírodní nebarvené

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno