Umělé květiny: jaké a proč?
U

S umělou květinou přišel do styku snad každý. A pokud tvrdíte, že ne, tak jste opravdu vzácnou výjimkou. Nebo jste si pravděpodobně ani nevšimli, že je květina, na kterou jste se dívali, umělá. V dnešní době tohle opravdu není žádný problém. Takže pokud jste fanouškem rostlinstva a nějakou tu květinu byste měli rádi doma, proč nezkusit tu umělou? Obzvlášť teď, když si venku žádnou neutrhnete?

Umělé květiny kytice Emerald "divoká bílá" 23 stonků v dárkové krabici
Umělé květiny kytice Emerald „divoká bílá“ 23 stonků v dárkové krabici

Proč umělou květinu pořídit?

Předně proto, že se o ně skoro vůbec nemusíte starat. To bývá jeden z hlavních důvodů, pro které si lidé tyto květiny pořizují. Stačí zkrátka čas od času setřít z rostlinky prach a je po starostech. Zároveň umělá květina vydrží opravdu dlouho, takže se nemusíte bát odjet kupříkladu za teplem na dovolenou. Květina vám za tu dobu neuschne, nebo naopak neshnije. A nemusíte pro ni na tu dobu hledat hlídače, který ji bude chodit zalévat. Dalším dobrým důvodem pro koupi může být to, že je tuto květinu možné umístit kamkoli vás jen napadne a nemusíte si lámat hlavu s tím, jestli bude mít dostatek světla, tepla, vlhkosti apod. Kam ji postavíte, tam bude dělat parádu. A že parádu dělat bude, o tom není sporu. Dnešní květiny z umělých materiálů jsou opravdu takřka k nerozeznání od svých organických sestřiček.

ILA Umělý strom Fikus Exotica Root Varianta: 160cm 160, 190, 220cm
ILA Umělý strom Fikus Exotica Root Varianta: 160cm 160, 190, 220cmILA Umělý strom Fikus Exotica Root Varianta: 160cm 160, 190, 220cm

Jaké jsou možnosti?

Na otázku, jaké všechny umělé rostliny se vyrábí a jaké druhy je tedy možné si pořídit, je opravdu jednoduchá odpověď. Snad všechny, které vás jen napadnou. Ale je pochopitelné, že tato odpověď nemusí stačit. Věřte tedy, že pokud se vám líbí tulipány, je možné sehnat umělé řezané tulipány do vázy.

Umělé tulipány bordó 43cm
Umělé tulipány bordó 43cm

Pokud by váš byt mohly zkrášlit orchideje, bonsaje nebo begónie, opravdu není problém sehnat umělé kousky. Dokonce je možné koupit kupříkladu umělé několikametrové palmy a stromy nebo kaktusy všech velikostí.

A mají vůbec umělé květiny nějaké nevýhody?

Je potřeba přiznat, že nějaké přece jen jsou. Někomu může vadit to, že květina nijak nevoní, někdo zase může namítnout, že pořizovací cena uměle vyrobených rostlin je přece jenom vyšší než cena živých květin. Obojí je pravda. Umělá květina bohužel vonět asi nikdy nebude. Ale co se týče ceny, je potřeba vzít v potaz to, že oproti živé květině, která je v podstatě květinou „na jedno použití“, ta umělá vydrží i několik let. A to bez dalších nutných investic. Rozdíl v ceně tedy z tohoto hlediska opravdu není taková nevýhoda.

Umělé květiny jsou tedy spíše pro ty, kteří se jimi chtějí kochat delší dobu. Zároveň je to ideální způsob, jak mít kus přírody i tam, kde to jinak není možné kvůli nevyhovujícím podmínkám. A jeden tip na závěr: pokud chcete, aby vaše rostlinná dekorace působila opravdu přírodně a živě, doplňte umělé květiny i o přírodní prvky. Ideální jsou třeba stébla trávy, větvičky nebo třeba i zdánlivě obyčejný oblázek.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno