Podnosy do postele vám umožní lenošit, pracovat i svačit
P

Romantická snídaně, sledování filmu nebo práce na notebooku, popíjení čaje v teple při nemoci. Co mají tyto věci společného? Všechny se dají vykonávat i v posteli. Tedy pokud na to máte patřičné vybavení.

Romantická snídaně nebo třeba sledování filmu či práce na notebooku? To vše se dá zvládnout i v posteli. Stačí k tomu jednoduchá pomůcka.

Každý z nás někdy zažil stav, kdy se mu prostě za žádnou cenu nechce vylézt z postele. O víkendu nebo během nemoci si přitom polehávání v útulném lůžku můžeme dopřát i bez výčitek svědomí. A není přitom nutné zůstat jenom u zírání do stropu. V posteli si můžete dopřát například romantickou snídani s partnerem a potom se společně podívat na film na notebooku. Později můžete vyřídit emaily a dát si u toho kávu – a stále není třeba opustit pohodlí ložnice. Podnosy do postele vám tyto, ale i mnohé jiné, činnosti umožní nebo usnadní.

Jako ve filmu

Typické podnosy opatřené na bocích nožkami jsou všem jistě dobře známé zejména z amerických romantických filmů a z reklam. Milující žena či muž přichází k nemocnému nebo ještě spícímu partnerovi a probouzí jej lahodnou vůní kávy, slaniny a třeba i něčeho sladkého. To vše nese na rozměrném tácu, který položí před partnera přímo na postel. Postranní nohy dají tácu stabilitu a je možné pohodlně se k němu „usadit“ a najíst se.

Jak podnosy vypadají?

Tácy do postele mohou být úplně obyčejné – např. plastové a cenově velmi dostupné. Oblíbené jsou dřevěné nebo proutěné varianty. Existuje i mnoho luxusních, rozměrných a designových modelů. Typickým rysem jsou zmíněné boční nohy, které mohou být pevné nebo i vyklápěcí.

Dalším specifikem jsou postranní úchyty pro snadné přenášení a také vyvýšený okraj nejméně ze tří stran – ačkoli ten nemusí být pravidlem. Ceny těchto podnosů jsou velmi variabilní. Ty nejlevnější pořídíte třeba už okolo dvou set korun. Různé stylové a propracovanější varianty (umožňující například naklápění části plochy) z kvalitnějších materiálů mohou ale stát i více než dva tisíce korun. Záleží jen na vás, jakou částku chcete do svého komfortu investovat.

Comfortable snídaňový stolek do postele
Comfortable snídaňový stolek do postele

Práce v posteli? Splněný sen.

Kdo by netoužil pracovat z postele. V dnešní době už to není jenom zhýčkaná fantazie. Mnoho profesí umožňuje práci doma na počítači. A proč si s tím nevlézt do peřin? Pokud však nejste patřičně vybavení a notebook si položíte pouze na klín nebo na peřinu, riskujete jeho přehřátí a takové počínání může být i nebezpečné (nejen pro samotný notebook).

S podnosem do postele můžete umístit přenosný počítač pohodlně a přitom bezpečně. Některé stolky umožňují i naklonit plochu a vytvořit tak ergonomické podmínky pro psaní nebo a obecně obsluhu klávesnice a myši. To už je skvělý důvod k pořízení podnosu k vám domů, nebo ne?

Snídaňový stolek, držák na knížku, 55x33 cm, ZELLER
Snídaňový stolek, držák na knížku, 55×33 cm, ZELLER

 

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno