Několik rad pro výběr dobré stolní lampičky
N

Budiž světlo! Zní to jednoduše, ale zas taková hračka to není. Ne každé světlo se totiž hodí kamkoliv a na výběr je toho opravdu spousta. Máme pro vás však několik tipů, podle kterých tu správnou stolní lampu bez pochyb vyberete.

K nočnímu stolku

Pokud hledáte ideální stolní svítidlo, které se hodí vedle postele, jednou z možností je lampička se stínidlem. Ta totiž nesvítí tak prudce, zároveň si při jejím svitu můžete v klidu číst. U mnohých modelů je pak možné dokonce i měnit stínítka, a tak se vám lampička jen tak neokouká. Pokud však v ložnici na noční stolek nemáte místo, mohla by posloužit i lampička s klipsem, pomocí kterého ji snadno připevníte na čelo postele. A co se světla týče, volte raději žárovky s teplejšími barvami. Bílé světlo má totiž prokazatelně negativní dopady na kvalitu spánku. Žárovka zároveň nemusí svítit tolik, do ložnice postačí jistě žárovky s nižší svítivostí.

Do pracovny

Pokud hledáte lampičku do vašeho pracovního koutu, pak je na místě pořídit lampičku s kloubem, pomocí kterého nasměrujete světlo přesně tam, kam potřebujete. Ať už jsou to důležitá lejstra nebo třeba křížovky či háčkování. Zde se zase doporučuje spíše více modrého světla. Perfektní jsou LED lampičky, zejména pro svoji úspornost a vysokou účinnost. Pokud ale nevíte, které světlo by se vám přesně hodilo, pak by mohly být užitečné lampičky s možností regulace teploty i intenzity světla.

Kamkoliv jinam   

Stolní lampička se samozřejmě může uplatnit i na jiných místech, ať už je to třeba odkládací stolek v obývacím pokoji nebo třeba komoda. Mnohé lampy pak spíše než jako osvětlení slouží jako dekorace do interiéru. Ale i když ne, na design není radno zapomínat!

Aby to nějak vypadalo

U výše zmíněných pracovních lamp by měl design sloužit zejména funkčnosti, ale jinde se kreativitě meze rozhodně nekladou. Na trhu je nepřeberné množství lampiček mnoha designů. Velmi módní jsou například ty v retro stylu, nebo třeba industriální. Samozřejmě musí být lampička v souladu se zařízením vašeho interiéru. A co se týče materiálů, nemusí to končit u plastu. Dnes koupíte i dřevěné, mosazné nebo dokonce betonové lampičky. Vaší fantazii zkrátka nestojí nic v cestě.

Něco navíc

V dnešní době lampičky neumí pouze svítit. Dnes umí svítit chytře! Snadno tak seženete například lampičku na dálkové ovládání, nebo takovou, která se rozsvítí na dotyk. Jiné mají senzor pohybu a některé nepotřebují díky solárnímu panelu ani do zásuvky. Je jen na vás, kterou si vyberete…

A ať už vyberete jakoukoliv, jistě vám posvítí na světlejší zítřky.

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno